• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Odczytanie listyJSON

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
64 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2019 w Java przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
zamknięte 30 sierpnia 2019 przez poldeeek

Witam, mój serwer przesyła do klienta listę objektów np :
 

[
Dept{dept_id=1, city='Warszawa', street='Miejska40'}, 
Dept{dept_id=2, city='Bydgoszcz', street='Matejki 20'
}]

Z pojedynczymi obiektami robiłem to tak :
 

     ObjectMapper mapper = new ObjectMapper();
      
     Dept cos= mapper.readValue(answer, Dept.class);

Jednak nie mogę nigdzie sie doszukać jak to zrobić, jeśli chciałbym otrzymać z tego Stringa listę obiektów, czyli 
List <Dept> cos, a nie wydaje mi się aby oddzielne wysyłanie każdego elementu i tworzenie tej listy po stronie klienta miało sens...

komentarz zamknięcia: Rozwiązane

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2019 przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)

Słabo szukałem :
 

Link

Read Object List From JSON Array String

The Jackson ObjectMapper can also read a Java List of objects from a JSON array string. Here is an example of reading a List of objects from a JSON array string:

String jsonArray = "[{\"brand\":\"ford\"}, {\"brand\":\"Fiat\"}]";

ObjectMapper objectMapper = new ObjectMapper();

List<Car> cars1 = objectMapper.readValue(jsonArray, new TypeReference<List<Car>>(){});

Notice the TypeReference parameter passed to readValue(). This parameter tells Jackson to read a List of Car objects.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 81 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2023 w Java przez randomName Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w Java przez blofeld Użytkownik (700 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 813 wizyt
pytanie zadane 23 października 2021 w Java przez DzikieHarce Użytkownik (690 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...