• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Eventy SQL zapis do tabeli

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
388 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2019 w SQL, bazy danych przez michaelan Nowicjusz (120 p.)
Cześć, mam pytanie odnośnie SQL i eventów. Czytałem trochę na ten temat ale nigdy nie miałem okazji używać w praktyce. Czy mogę przechowywać eventy w tabeli? Mam na myśli, że chciałbym aby moje eventy zapisywały się w oddzielnej tabeli (dla celów informacyjnych), miałbym tam dajmy na to nazwę eventu oraz datę jego wykonania. Czy w taki sposób się to robi? Wybaczcie jestem początkujacy w tym temacie i dokumentacja nie wyjaśnia mojej zagwozdki.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Daj znać co dokładnie chcesz monitorować i jakie to miałyby być eventy.
komentarz 30 sierpnia 2019 przez michaelan Nowicjusz (120 p.)
Np daty logowania, datę rejestracji itp
komentarz 30 sierpnia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Tego typu eventy powinny być rzucane w aplikacji. Możesz napisać lub użyć gotowego Event{Listenera/Subscribera}.

Ogólnie jeśli to taki poboczy event to jego zapis warto zawrzeć poza transakcją domenową.

W wielu większych projektach eventy zapisuje się w oddzielnych bazach danych takich jak MongoDb, Cassandra, Kafka czy Scylla.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 418 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2019 w SQL, bazy danych przez veryape Użytkownik (580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w SQL, bazy danych przez szymonq Użytkownik (770 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...