• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zepsuty Licznik JS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2019 w JavaScript przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)

Hej laugh

Co jest w tym kodzie złe? (Jest ustawione max="500" bo przy 100 (default) działa normalnie. Przy większych wartościach (powyżej 100) cały counter nie zgrywa się z elementem range).

Link: https://codepen.io/MAJO-SEARCH/pen/NWKvxKq?editors=0010

Dziękuje. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
wybrane 30 sierpnia 2019 przez Majonez.exe
 
Najlepsza

Musisz w JS jeszcze zmienić

var paso = w/100;

100 na 500.

 

Ale dlaczego tak jest i dlaczego nie bierze tej wartości z pola 'max', to nie wiem, nie znam tego kodu, nie analizowałem, domyśliłem się co jest nie tak. Raczej działa. :P

komentarz 30 sierpnia 2019 przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)
Właśnie bym chciał tak zrobić ( u mnie wartość zmienna np. 500 czy 400 napisanie pod nią skryptu by była okej ale tutaj ludzie będą ustawiać różne i nie wiem jak pobrać właśnie tam tą wartość...)
komentarz 30 sierpnia 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
document.querySelector('.range').max

Choć ludzie raczej powinni ustawiać takie rzeczy w inpucie, a nie w kodzie html. No, ale to wtedy po prostu pobierasz wartość inputa. Na razie zadziała to co właśnie wstawiłem. 

komentarz 30 sierpnia 2019 przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)
a w które miejsce ten kod mam wkleić (bo mam właśnie z JS duże problemy) pod początek gdzie są querySelector Czy gdzie?
komentarz 30 sierpnia 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
var paso = w / TUTAJ

zamiast 100

komentarz 30 sierpnia 2019 przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)

Dobra działa, po prostu jestem DEBILEM i nie wiem jak to zrobić :) Dziękuje bardzo :) 

komentarz 30 sierpnia 2019 przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)
A i jeszcze mógł bym zapytać o coś? bo się mecze ze środkowaniem od paru dni (podstawowy problem programisty) jak wyśrodkować tego countera? Dokładnie element "P" żeby znalazł się w samym środku "Łezki"?
1
komentarz 30 sierpnia 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

Dodaj do .counter:

display: flex;
justify-content: center;

i usuń ten line-height żeby ładniej wyglądało. 

komentarz 30 sierpnia 2019 przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)

A i jeszcze przepraszam że tak pytam tylko nie potrzebnie tworzyć nowe tematy o tym samym prawie. Dlaczego ten kod nie działa gdy wkleję go w pliku .js? a gdy dodam go w <script></script> działa? tag defer jest jakby co, kolejność ładowania skryptów też nic nie daje... Pomocy.. 


var counter = document.querySelector(".counter");
var range =  document.querySelector(".range");
var w = parseInt(window.getComputedStyle(range, null).getPropertyValue('width'));console.log(w);
w = 180;
var paso = w/document.querySelector('.range').max;
var left = window.getComputedStyle(counter, null).getPropertyValue('left');
var modifyValueAttr = function() {
range.setAttribute('value', range.value);
counter.innerHTML = "<p>"+range.value+"</p>";
counter.style.left = ((range.value * paso) -8) + "px";
};
window.addEventListener('load',modifyValueAttr, false);
range.addEventListener('input',modifyValueAttr, false);

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2019 w JavaScript przez Kolberg Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2019 w JavaScript przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 743 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w JavaScript przez Radosław Foltyński Obywatel (1,180 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...