• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Python-tkinter, pobieranie zawartości Entry

0 głosów
1,304 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2019 w Python przez Wiktor Michalski Początkujący (430 p.)
zamknięte 1 września 2019 przez Wiktor Michalski

Cześć

Niedawno zacząłem się bawić biblioteką tkinter. Teraz mam problem, że nie mogę pobrać zawartości Entry, ponieważ wyskakuje błąd 'NoneType' object has no attribute 'get'. Próbowałem to naprawić ale wtedy jak zniknął nie mogłem sprawdzić, czy podane słowo jest prawdzie bo zawsze pokazywało, że nie.Chodzi oczywiście o wyraz_usera Entry. Kod:

import tkinter,  random

def zapisz1():
    word_user=wyraz_usera.get()
    if word_user==WORD:
        print("Gratulacjie zgadłeś")
    else:
        print("źle")
def baz_wyrazow():
    global WORD
    inventory = ["gra", "komputer"]
    WORD = random.choice(inventory)
    ilosc_znaków = len(WORD)
    j=0
    for i in range(ilosc_znaków):
        Dots = tkinter.Label(main, text="*", font=("arial", 14, "bold")).place(x=460+j, y=150)
        j=j+10

def mainn():
    global main
    main = tkinter.Tk()
    main.title("Wisielec")
    main.geometry("1000x800")
    baz_wyrazow()
    global wyraz_usera
    napis_wisielec = tkinter.Label(main, text="WISIELEC", font=("arial", 30)).place(x=410, y=30)
    zgadywane_slowo = tkinter.Label(main, text="Zgadywane słowo:", font=("arial", 20)).place(x=400, y=100)
    wpisz_liczbe_label = tkinter.Label(main, text="Wpisz cyfrę:", font=("arial", 20)).place(x=50, y=200)
    wpisz_liczbe_entry = tkinter.Entry(main, width=23, justify="center", bd=10).place(x=55, y=245)
    wpisz_wyraz_label = tkinter.Label(main, text="Wpisz wyraz:", font=("arial", 20)).place(x=770, y=200)
    wyraz_usera = tkinter.Entry(main, width=23, justify="center", bd=10).place(x=775, y=245)
    sprubuj_1 = tkinter.Button(main, width=14, text="Sprubuj", command=zapisz1).place(x=660, y=250)
    sprubuj_2 = tkinter.Button(main, width=14, text="Sprubuj").place(x=225, y=250)


    main.mainloop()

mainn()

Sorry za jakieś błędy lub jak czegoś nie napisałem. Ps. i wiem, że w tych nowszych wersjach  pythona nie muszę pisać ciągle tkinter. ale jak instalowałem to coś mi nie działało i tak już zostało.

komentarz zamknięcia: jestem idiotą

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 838 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2021 w Python przez Hacker4300.exe Użytkownik (650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,252 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 194 wizyt

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...