• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak pogodzić pasje oraz szkołę?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,031 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Lamar Początkujący (270 p.)
Witam serdecznie społeczność, niedługo zbliża się rok 2019/20 no i jak dostałem informacje od moich nauczycieli czy też wiadomości z znajomych w innych szkołach to jest to że będzie istniało takie coś jak system zmianowy czyli jedni uczniowie na rano a kolejny na popołudnie ponieważ są dwa roczniki skumulowane i brak miejsc na wszystkich uczniów co i tak było ciężko zdobyć jakieś miejsce jak była jakaś impreza w szkole miejsca na klasę do nauki. Aaa teraz gdy wchodzą kolejne dwa roczniki to jeszcze gorzej. Dobrze przejdę już do sedna tematu, bo nie będę mówił jak to będzie. No wiec pewnie lekcje będą długie niektórzy uczniowie co rano idą na 8 do mają do 16 a kolejni od 14 lub 15 aż do 19:30 czy 20. Nie mówiąc o nauczę po szkole czyli dobre 2-3 czy 4 godziny, ale to zależy od wchłaniania wiedzy przez ucznia. Wiem, że może temat być jakoś nie wiem nad wyraz obawami ucznia o to co będzie ale też sądzę że temat jest jakoś do przedyskutowania oraz wymienia się zadaniem na temat tego wszystkiego. Pewnie ktoś zada takie pytanie skąd znam te informacje bo nie raz nauczyciele w maju czy kwietniu mówili nam że tak może być a teraz chce jakoś się dowiedzieć jak inni mają zdanie na takie plany zajęć. No i najważniejsze chyba czy da się w takim stanie pogodzić Hobby do programowania, sztuk walk oraz inne zajęcia które są potrzebne aby nie trafiło kogoś wypalenie już że nic się nie chce. Dziękuje za wysłuchanie przepraszam za interpunkcję z góry. Proszę o w miarę kulturalną rozmowę na temat.

PS: Chyba dobre tagi dałem do tematu, mam taką nadzieje jeśli ktoś mógłby ktoś poprawić to byłbym wdzięczny.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Czasu przed szkoła będziesz miał tyle samo co wcześniej po szkole wcześniej ;) Biorąc to pod uwagę wydaje się że nic się nie zmieni. Na pewno będziesz musiał trochę przeorganizować życie ale wydaje się że nie będzie to duży kłopot.
1
komentarz 27 sierpnia 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)
No nie wiem niestety jak będzie do 19 tak w szkole w tedy kiedy mam treningi KSW to niestety musza odpaść a są mi potrzebne abym nie popadł w stan takiego powiem niepełnosprawności bo X czasu przy komputerze i po tym kręgosłup włącza tryb "Veto" czy "stop" i można powiedzieć cierp i módl się człowieku.
komentarz 7 września 2019 przez niezalogowany
A może to wina niewłaściwej pozycji przed kompem. Chyba czas na kupno pożądniejszego siedziska.
komentarz 7 września 2019 przez chamer1 Nowicjusz (180 p.)
Jakie siedzisko byś polecił?
komentarz 7 września 2019 przez niezalogowany
Akurat mojego polecić za bardzo nie mogę. W zasiadzie jest ok, ale musiałem nad nim trochę popracować, a za 4 stówy można chyba kupić coś lepszego :D
+2 głosów
odpowiedź 6 września 2019 przez dako Początkujący (320 p.)
Szkolnictwo średnie to marnotrawstwo czasu i energii młodych ludzi. Jeżeli masz spoko rodziców to załatw sobie nauczanie indywidualne. Nich Ci załatwią papiery, że masz fobie społeczną czy coś w tym stylu. Będziesz miał tylko te przedmioty, których potrzebujesz do matury i dużo mniej zbędnych rzeczy, których nigdy nie wykorzystasz.

Jak porządnie rozwinięta swoje pasje, jak np programowanie to dużo lepiej na tym wyjdziesz
+1 głos
odpowiedź 7 września 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Polecam nauczanie domowe. Wstajesz kiedy chcesz, organizujesz swój dzień tak jak chcesz. W Polsce nie jest to jeszcze tak popularne jak np. we Francji, dlatego warto o tym wspomnieć. W dodatku o wiele mniej nauki.
komentarz 7 września 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nauczanie inwidualne powinno sie tylko doradzac osoba, ktore maja duze samozaparcie i dyscypline. Bo nie wystraczy, ze wstaniesz o 12 i bedziesz siedzial do 22 przy kompie i uczyl sie programowac. Tak czy siak musisz odpracowac cala podstawe programowa, ktora jest wymagana na studia.
komentarz 7 września 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Co do podstawy programowej to nie trzeba się uczyć całego materiału z książek. Nauczyciele przeważnie zadają zagadnienia jakie będą na egzaminach semestralnych i do nich się uczysz, ale to już zależy od szkoły i nauczycieli. Co do studiów to nie każdy chce iść... ale to już inny temat
0 głosów
odpowiedź 7 września 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Czasu przed ipo szkole masz tyle samo, nie wazne kiedy zaczynasz i kiedy konczysz, wazne jak sobie to rozplanujesz. Ja szkole zaczynam o 8, a w domu jestem o 16, bo 15:35 koncze lekcje. Wiec mam jeszcze troche czasu, zeby ogarnac rzeczy do sql, jak i miec czas na hobby. A nie powiem, ze w szkole mam malo, bo wydaje mi sie, ze dosyc sporo. Dlatego, czasami musisz wybrac co jest wazniejsze i odpuscic sobie na ten jeden dzien, te 2-3h programowania. Warto tez wykorzystac przerwy w szkole i na weekend, jak nie bedziesz wszystkiego odkladal na pozniej, masz te xh na hobby.

A ile czasu spędzisz na nauce, zalezy tylko od Ciebie i jak bardzo skupisz sie na lekcji, im bardziej sie skupisz, tym mniej masz nauki w domu, wiec warto wybrac miedzy gadaniem z kuplem o kolezance z klasy, ktora ma duze melony, czy moze jednak skupic wzrok na tablicy.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 533 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maciekwo Początkujący (250 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 2,963 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...