• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python - jak zacząć z testowaniem kodu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
286 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2019 w Python przez Tempest Nowicjusz (120 p.)
Witam!

Opanowałem solidne podstawy pythona (a przynajmniej mam taką nadzieję). Słyszałem że następnie warto zająć się umiejętnością refaktoryzacji i pisaniem czystego kodu oraz testowaniem kodu. Przytłoczył mnie jednak nadmiar pojęć i definicji w efekcie nie wiem od czego zacząć i jak się za to zabrać. Słyszałem o testach jednostkowych, TDD, DDD, agilu? i jeszcze kilku innych.

Od czego mogę zacząć na początku?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Najpierw w ogóle od podstaw testowania. Testy, asercje, mockowanie, fixtures, przygotowywanie danych - trochę podstaw jak to się w ogóle robi. Można też spojrzeć na py.test zamiast unittest, bo robi się dość popularny i sporo nowych projektów go używa, więc fajnie by było umieć go czytać.

Stąd bym przeszedł już do konkretnych filozofii jak konkretnie testować.

DDD i agile raczej mają tyle w związku z testowaniem co z programowaniem ogólnie, więc traktowałbym je jako osobne tematy.
komentarz 2 września 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
+1 za py.test. Polecam!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 229 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,115 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w Python przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 16 października 2022 w Python przez Mocaz Użytkownik (560 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...