• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyświetlanie zmian w Gicie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
313 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2019 w Inne języki przez Magikarp Początkujący (260 p.)
Czołem Forumowicze!

Przechodząc do sedna: kwestia estetyczna i szybsze wyszukiwanie zmian

Dodałem w kodzie dosłownie dwie linijki i wrzuciłem na repo. Z powodu odstępów, cały kod w dodanych tagach git uznał za nowy kod (około 50 linii), więc przydatność podglądu zaczyna być znikoma. Jak sobie z tym radzicie? Usuwacie wszystkie tabulacje przed wrzuceniem na gita? Używam gitlaba.

Pozdrawiam,
AM
2
komentarz 26 sierpnia 2019 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Prawdopodobnie twój program znormalizował wszystkie wcięcia w kodzie.
Jakiego programu używasz do edycji kodu? Może uda się znaleźć sposób na wyłączenie takiego zachowania.
BTW. Możesz użyć flagi --no-indent-heuristic aby olać białe znaki podczas porównywania zmian.
1
komentarz 26 sierpnia 2019 przez Magikarp Początkujący (260 p.)
Znormalizowałem wcięcia celowo. Potrzeba mi było zignowować te białe znaki właśnie, a najlepiej jeszcze w podglądzie na stronie gitlaba.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
wybrane 8 września 2019 przez Magikarp
 
Najlepsza

W takich przypadkach bardzo przydatny bywa:

git diff --word-diff

tudzież:

git diff --ignore-space-change

 

+3 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Jak sobie z tym radzicie?

Audytuję diffa przed wykonaniem commita (git diff), podczas przygotowywania commita (git add -p) i/lub przed pushem (git show). Jeśli jest tam coś co nie powinno trafić na serwer, wyrzucam lub przerzucam do osobnego commita.

Usuwacie wszystkie tabulacje przed wrzuceniem na gita?

Jeśli masz zmianę która zmienia whitespace w całym pliku, zrób to raz w odosobnionym commicie (i od tego czasu pilnuj żeby whitespace zawsze był poprawny jakimś narzędziem), a "prawdziwą" zmianę dodającą Twoje dwie linijki wrzuć do drugiego commita.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 753 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2018 w Offtop przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,065 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...