• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja na android i przeglądarkę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
98 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Janek Gliszczyński Nowicjusz (120 p.)
Jakie języki opanować by stworzyć aplikację działającą w czasie rzeczywistym z bazą danych, która będzie na android i przeglądarkę?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jeżeli ma to być jedna aplikacja musiałbyś iść w technologie webowe, głównie javascript. Część webowych frameworków pozwala tworzyć także aplikacje na smartfony. Podobno React ma taką opcję, ale nigdy nie korzystałem.

Musisz się też liczyć z tym, że aplikacja nie będzie tak płynna jak natywna, ponieważ jest odpalana w przeglądarce co niesie pewne ograniczenia.
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Źle podchodzisz do problemu. Najpierw zaplanuj dobrze apkę w wersji desktop i mobile, zobacz co tak naprawdę będziesz potrzebował, jak obciążająca to będzie apka itp. itd. Wtedy dopiero z takimi informacjami przyjdź po poradę co do technologii.

Ja na przykład pracuję na codzien z wieloma apkami zarówno w Ract czy Angular na desktopa, jak i React native czy Kotlin na Androida. I powiem Ci, że każda z technologii ma swoje plusy i miusy w zależności od sytuacji.

Na przykład gdy mam proste apki desktopowe, gdzie nie ma zbyt wiele interakcji, routingów itp., taka typowo wizualna to chętnie biorę Reacta bo jest lekki i przyjem do takich tematów. Gdy jednak chodzi o bardziej rozbudowane SPA to jakoś osobiście wolę Angular 7+, nie wiem czemu, ale jakoś podejście DI, koncepcja serwisów, wyraźne rozdzielenie templatki od kontrolera itp. bardziej mi tu odpowiada.

W natywnych podobnie... jakieś tam prostsze rzeczy to React Native sprawdza się całkiem spoko, ale gdy potrzeba większej wydajności to jednak wolę pisać w Kotlinie czy Javie zależy co kto woli.

Także nie zapinaj się na jedną konkretną technologię bo to kompletnie bez sensu. Lepiej poświęcić np. miesiąc dłużej aby dobrze poznać nową technologię niż potem przez kilka lat bujać się z problemami, których byś uniknął wybierając coś innego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 705 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,164 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 477 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,618 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...