• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MSI B450 A-PRO i Ryzen 5 3600 - lampka CPU

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,515 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)

Witam, zakupiłem na morele komputer z aktualizacją BIOSU oraz montażem. Problem występuje kiedy włączam komputer. Przy pierwszej próbie - zapala się na płycie lampa CPU a wentylatora działają na fulla do wyłączenia przez przez przytrzymanie przycisku 5 sek. Przy drugiej próbie to samo. Dopiero przy trzeciej lampka CPU po chwili gaśnie, po niej zapala się lampka od VGA i po chwili gaśnie. Dopiero wtedy mogę normalnie używać komputera. Co mam zrobić żeby komputer normalnie włączał się za pierwszym razem?

https://www.morele.net/inventory/info/f9f978f6/

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Na płycie pojawia się jakiś kod?

Dla mnie to wygląda jakby był problem z BIOS lub z którymś komponentem.
komentarz 25 sierpnia 2019 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)
Zapala się lampka podpisana jako CPU
komentarz 25 sierpnia 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Sprawdź w instrukcji - co oznacza czerwona lampka (płyty głównej)
komentarz 2 września 2019 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)
Lampka świeci się na biało.
komentarz 2 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
W instrukcji nic nie ma?

Na mnie to moze wyglądać na uszkodzony, nie rozpoznany procesor w BIOSIE.
–1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2019 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

BIOS się nie mieści (Flash ROM) już na tych płytach MSI, nawet najnowsze są wykastrowane całkiem z grafiki a i tak musieli wyrzucać wsparcie dla starszych biosów.

Płyty z chipsetem B550 (Ryzeny 3-gen) dopiero na koniec 2019 lub początek 2020 r.

MSI B450-A PRO MAX - x-kom
MSI B450 GAMING PLUS MAX - x-kom / morele
MSI B450 GAMING PLUS MAX - x-kom / morele

Najsensowniej przenieść się na te nowe z dopiskiem MAX - są problemy z dostępnością. ASRock B450 Pro4 daje radę w obudowach przewiewnych ale mają słaby BIOS.

komentarz 2 września 2019 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)
Skoro się nie mieści to dlaczego raz zadziała a raz nie. Nie mam zamiaru na razie zmieniać płyty.
komentarz 2 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

@FxJerzy, "BIOS się nie mieści (Flash ROM) już na tych płytach MSI" większej głupoty nie słyszałem! Podaj mi news MSI że to prawda bo to niemożliwe.

komentarz 5 września 2019 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Zerknij na nowe biosy MSI które obsługują 3-gen.

https://youtu.be/5KEUYoxlRCQ
–2 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Niestety nowe ryzeny dalej mają problem z płytami głównymi, trzeba czekać na nowsze aktualizacje bios. 

Ewentualnie wybierać płyty nowsze MSI B450-A PRO MAX (refflink)

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 1,967 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 282 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,510 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...