• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak zmienić położenie wyświetlanego obrazu w osi z używając osi x,y

Object Storage Arubacloud
0 głosów
154 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2019 w C i C++ przez Ad19am94 Początkujący (440 p.)
zamknięte 6 stycznia 2020 przez Ad19am94
Pisze w CodeBlocks 17.12 z użyciem allegro5 i chcę zrobić grę izometryczną, ale al_draw_bitmap nie posiada osi z. stąd pytanie, jak zmienić położenie wyświetlanego obrazu w osi z używając osi x,y.
komentarz zamknięcia: Pisze już inny program
komentarz 24 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Os x i y, przedstawiaja plaszczyzne, a osc Z nadaje glebi, dlatego figura wyglada jak 3D. Nie da sie teoretycznie za pomoca osi x i y zrobic osi Z, tzn poprzez warstwy brzmi to logicznie.

Nie jestem ekspertem ani nic, ale wyobraz sobie, ze rysujesz 1000x kwadrat o tej samej wielkosci, jedyne co robisz to znieniasz minimalnie jego pozycje x i y. Co sie wtedy stanie?

* jest to komentarz, bo nie jestem pewien czy nie pisze czegos 3 po 3, wiec lepiej zaczekaj na odpowiedź kogos kto sie bardziej na tym zna
1
komentarz 24 sierpnia 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Z tond

Uuu, kolego.

komentarz 24 sierpnia 2019 przez Ad19am94 Początkujący (440 p.)

@Ad19am94, myślałem, że ktoś zaproponuje jakąś funkcje np. w open GL czy coś.

komentarz 25 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A czy opengl, nie ma przypadkiem osi: x, y, z? Bo pytales sie jak osignac os z za pomoca osi x, y.... Wiec podalem Ci przyklad, jak mozesz stworzyc figure 3d, za pomoca tych osi
komentarz 28 sierpnia 2019 przez Ad19am94 Początkujący (440 p.)
open GL ma funkcje 2d i 3d, ale nie wiem jak wyświetlać obrazy z pliku przy użyciu open GL.
Poza tym, jak znajdę czas między praktykami to, spróbuje to napisać przy pomocy transformacji allegro: https://liballeg.org/a5docs/trunk/transformations.html#allegro_transform

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2016 w C i C++ przez Rubix Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w JavaScript przez sekut1626 Obywatel (1,210 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...