• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Js wywoływanie funkcji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
705 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2019 w JavaScript przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Cześć.

Mam pytanie czy jest możliwe i za razem poprawne wywołanie dwóch takich samych funkcji przez zdarzenie np:

<input type="button " onClick="test()  "/>

I teraz w pliki utils.js mam ta funkcje test(), która cos sprawdza

A w pliku node_module mam funkcje test(), która wykonuje logikę,
komentarz 22 sierpnia 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

A w pliku node_module mam funkcje

W pliku node_module.js, który podpinasz do HTMLa, czy w pliku znajdującym się w folderze node_modules (z "s" na końcu), z którego korzysta Node?

komentarz 23 sierpnia 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Chodzi mi o to ,że np. mam 

<input typye="button" onClick="StartOnClick()" />

I teraz to wydarzenie z buttona jest podpięte do biblioteki , która jest w folderze node.modules.

I to dam się wykonuje.I teraz stworzyłem nowy jakiś tam swój plik utils.js w , którym jest ta sama nazwa funkcji StartOnClick().I chodzi o to ,że po wykonaniu zdarzenia kliknięcia wykonuje się tylko to co jest w bibliotece a to co jest w utils.js nic nie robi.I czy można to jakoś połączyć czy np: dodać add.eventLisner ? 

komentarz 23 sierpnia 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Bo zauważyłem ,że jak np: 

	
<input typye="button" onClick="StartOnClick()" />

jest już podpięty pod jakąś funkcje i chcę jeszcze dodać do innego atrybutu add.eventLisner to już nie działa.

<script>
        let allInput = document.getElementById("yadcf-filter--dt-0");
        allInput.addEventListener("onchange",function () {
            alert("działa !!!");
        })
    </script>

 

komentarz 23 sierpnia 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

to wydarzenie z buttona jest podpięte do biblioteki , która jest w folderze node.modules

W jaki sposób podpinasz tą bibliotekę? Folder node_modules przechowuje paczki, z których korzysta Node - do tego przeglądarka nie ma bezpośrednio dostępu. Czy możesz pokazać strukturę projektu?

stworzyłem nowy jakiś tam swój plik utils.js w , którym jest ta sama nazwa funkcji StartOnClick()

A w jaki sposób przekazujesz funkcję z pliku utils.js? Pokaż cały kod.

jest już podpięty pod jakąś funkcje i chcę jeszcze dodać do innego atrybutu add.eventLisner to już nie działa.

1

2

3

4

5

6

<script>

        let allInput = document.getElementById("yadcf-filter--dt-0");

        allInput.addEventListener("onchange",function () {

            alert("działa !!!");

        })

    </script>

Czy jesteś pewien, że zmienna allInput zawiera element z DOM, a nie null - czy w konsoli są jakieś błędy? Metoda addEventListener jako pierwszy parametr przyjmuje typ zdarzenia. Natomiast nazwy "onchange", "onclick" itp. odnoszą się do globalnych handlerów dostępnych per DOM element, do których przypisujesz swoją funkcję, np. allInput.onchange.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2019 przez wiktoz Mądrala (7,040 p.)
W funkcjach właśnie oto chodzi, aby wywoływać ten sam kod w różnych miejscach. Możesz go manipulować przez dodawanie argumentów do funkcji. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, ale jeśli funkcja ma różny kod to powinna mieć inną nazwę.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Chodzi mi o to ,że jak mam 

<input typye="button" onClick="StartOnClick()" />

I teraz jak ten input jest już podpięta pod funkcję StartOnClick() , która mieści się w bibliotece node_modules. I chcę coś własnego jeszcze dopisać , ale nie do biblioteki więc chcę dodać add.eventLisner ,ale on nie działa jak jest już ta funkcja chyba ,że robię coś źle     

 <script>
        let allInput = document.getElementById("test");
        allInput.addEventListener("onchange",function () {
            alert("żyje !!!");
        })
    </script>

 

komentarz 23 sierpnia 2019 przez wiktoz Mądrala (7,040 p.)

Dodaj wewnątrz listenera wywoływanie funkcji StartOnClick(), czyli:

let allInput = document.getElementById("test");
allInput.addEventListener("onchange",function () {
       alert("żyje !!!");
       StartOnClick();
 })

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,008 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2019 w JavaScript przez TomekN Początkujący (330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 400 wizyt
pytanie zadane 1 września 2022 w JavaScript przez polandonion Mądrala (7,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2020 w JavaScript przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...