• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed C++ bezpieczeństwo string i const char

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
453 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2019 w C i C++ przez niezalogowany
zamknięte 23 sierpnia 2019
Heyo ludziska.

Jak mogę jeszcze bardziej zabezpieczyć string i chary w c++

użyłem prywatnych class, xor, wyliczenie kodu binarnego. Jeszcze Jakieś pomysły?
komentarz zamknięcia: Znalazłem rozwiązanie na zagranicznym forum :)
komentarz 22 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

użyłem prywatnych class

To tylko syntax, który w nie uchroni Cie przed niczym z poza kodu. 

komentarz 22 sierpnia 2019 przez niezalogowany
To sugerujesz najlepiej używać prywatnych class?
komentarz 22 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie, po prostu stwierdzam, że prywatne klasy nie są czymś co chroni dane w taki sposób jak sobie wyobrażasz. One są prywatne, ale na poziomie abstrakcji nie fizycznym.
komentarz 22 sierpnia 2019 przez niezalogowany
No i dlatego się pytam czym jeszcze warto je zabezpieczyć heh
komentarz 22 sierpnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Zabezpieczyć... przed czym?
komentarz 22 sierpnia 2019 przez niezalogowany
No przed różnymi programami jak

cheat engina

process hacker

ITD
komentarz 22 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Aleprzed czym zabezpieczyć?
komentarz 23 sierpnia 2019 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)

@N0wyPr0gramista, To czy jest prywatna zmienna czy publiczna dalej jest ona dostępna w pamięci jako zwykła zmienna. Cheat engine, oraz inne programy będą dalej ją widziały.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Napisz czemu tak Ci zależy na zabezpieczeniu tych zmiennych zamiast robić tajemnicę, a napewno ktoś z forum Tobie pomoże.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Cieszę się, że konstruktywnie odpowiedziałeś na moje przemyślenia i zgadzam się z tobą w pełni.

Jeżeli odpowiedziałbym, że po prostu mam rację, bez poparcia tego jakimikolwiek argumentami to tylko pokazałbym, że racji prawdopodobnie nie mam albo, że nie umiem tego udowodnić w żaden logiczny sposób.

Chodziło mi po prostu o zachowanie umiaru w osądzie czyjegoś zachowania i próbie zrozumienia intencji, cech i możliwości drugiej osoby.

Rozumiem, ale tak jak wcześniej pisałem, nie osądzam, czasami nawet pomijam fakt, że to jest jego kolejne pytanie na ten sam temat. Do każdego pytania, nawet w przypadku duplikatu staram się podejść w jakiś uczciwy sposób i staram się zrozumieć nawet niecierpliwość bądź brak świadomości autora o popełnianiu jakichś błędów, bo oczywiście mógłbym napisać komentarz, że jest to duplikat, zgłosić, zminusować i autor zrobiłby kolejny post, bo nie wiedziałby co zrobił źle w tym.

Mogę podać analogię do pracy policjanta. Jeśli widzi, że kierowca przekroczył prędkość o 5 km/h, to nie zacznie od razu za nim pościgu, tylko przymknie oko na jego "wykroczenie", wiedząc, że może gdzieś się spieszył lub nie popatrzył dokładnie na prędkościomierz. Zagrożenia wielkiego nie robi, nie wygląda na kryminalistę, więc nawet jeśli prawo jest przeciw niemu, nie trzeba go piętnować za każdą cenę.

I znowu mamy tą samą sytuacje co poprzednio. Jeżeli chodzi o jednorazowy przypadek to ciężko się z Tobą nie zgodzić, ale jeżeli pomyśli się o większej ilości i takim nieświadomym dawaniu ludziom przyzwolenia na drobne naginanie prawa to zrozumie się, że po jakimś czasie to zachowanie jest powielane, bo ludzie widzą, że nie ponoszą za to żadnych konsekwencji. Nie mówię od razu, żeby banować autora i wyciągać ogromne konsekwencje, ale żeby przynajmniej dać jakiś sygnał, że coś jest jednak nie tak i może powinien podejść do swoich wypowiedzi w trochę inny, bardziej odpowiedni lub konstruktywny sposób.

Co do odpowiedzi "daj mi spokój", to rzeczywiście była ona nie na miejscu, ale chyba nikogo nie uraziła, więc nie ma co drążyć tej kwestii.

Nikogo nie uraziła, ale jakby nie było regulamin złamała (II.3.B) chyba niezależnie od interpretacji dlatego o tym wspomniałem.

To tak dla zamknięcia tematu. Chyba już każda ze stron wyraziła swoje argumenty.

Jeżeli nie masz nic do dodania, to tak.

komentarz 23 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@DeBos123, Odnosi się do tego, że każdemu można coś zarzucić, wolna interpretacja regulaminu. 

komentarz 23 sierpnia 2019 przez niezalogowany

@DeBos123, Ale się rozpisałeś. Napisałem "daj mi spokój" bo znalazłem rozwiązanie lol

komentarz 23 sierpnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Mogłeś napisać, że znalazłeś rozwiązanie. Jak widać zrozumiałem Twoją wypowiedź w trochę inny sposób niż założyłeś.
komentarz 23 sierpnia 2019 przez niezalogowany
W takim razie przepraszam heh.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 2,415 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,143 wizyt
pytanie zadane 13 października 2018 w C i C++ przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 544 wizyt

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...