• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak zaciągnąć dane z MySql linia po linii, aby pokazać je w jednej linii ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
131 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2019 w PHP przez rafana Użytkownik (950 p.)
Witam.

Mam tabele w bazie gdzie struktura wygląda tak :

ID | stan_licznika | user | miesiac

dane lecą linia po linii Auto_Increment, cyfry, czterech userów i miesiące.

 

Na froncie chce pokazać dany miesiąc w jednej linii, styczeń itd... coś takiego :

miesiąc | user1_stan_licznika | user2_stan_licznika | user3_stan_licznika | user4_stan_licznika |  

Jak najlepiej to zrobić ? Wrzucić wszytko do tablic i posortować, to co ze stycznia to tab1 itd ? Czy może da się bezpośrednio z bazy to jakoś wyciągnąć ? Dziękuje za wskazówki i poświęcony czas.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2019 przez niezalogowany
Myślę, że w tym przypadku najrozsądniej było bo pobrać dane z bazy danych, a potem "obrobić" je tak jak chcesz, żeby wyświetliły się w tabeli.
komentarz 21 sierpnia 2019 przez rafana Użytkownik (950 p.)
dziękuję za odpowiedź, tak robiłem tylko ta metod ma jeden minus trzeba wszytko robić ręcznie nie da się wyciągnąć np. jednym foreach-em. Do każdego <td> osobne echo prawda ?
komentarz 21 sierpnia 2019 przez niezalogowany
Ręcznie tzn?
komentarz 21 sierpnia 2019 przez rafana Użytkownik (950 p.)
Wyciągam dane z bazy, mam je w tablicy i teraz aby je wpisać do <table> to do każdego <td> wpisuje echo $z[0]['stan_licznika']

O czym takim myślisz ?
komentarz 21 sierpnia 2019 przez niezalogowany
Ja bym zrobił to tak:

- pobieram dane z bazy,

- z pobranych danych danych tworzę tablicę obiektów przekształconą w sposób odpowiadającą mojej tabeli,

- w pętli wyświetlam tabelę
komentarz 21 sierpnia 2019 przez rafana Użytkownik (950 p.)

pobrałem dane z bazy wygląda to tak :

Array ( [id_licznik] => 1 [0] => 1 [lokator] => lok1 [1] => lok1 [miesiac] => styczeń [2] => styczeń [licznik] => 12 [3] => 12 [data] => 2019-08-20 [4] => 2019-08-20 [rok] => 2019 [5] => 2019 ) 
Array ( [id_licznik] => 2 [0] => 2 [lokator] => lok2 [1] => lok2 [miesiac] => styczeń [2] => styczeń [licznik] => 22 [3] => 22 [data] => 2019-08-20 [4] => 2019-08-20 [rok] => 2019 [5] => 2019 ) 
Array ( [id_licznik] => 3 [0] => 3 [lokator] => lok3 [1] => lok3 [miesiac] => styczeń [2] => styczeń [licznik] => 33 [3] => 33 [data] => 2019-08-18 [4] => 2019-08-18 [rok] => 2019 [5] => 2019 ) 

itd..

Dodając to do tablicy mam w sumie to samo. Przepraszam bo może niezrozumiałem jak to przekształcić w tablicy ? Teraz wyświetlenie mogę zrobić tak if ($value['miesiac']=="styczeń" && $value['lokator'] =='lok1') mam dane do jednej z kilku <td>... troszkę roboty :)

komentarz 21 sierpnia 2019 przez Patryk8090 Użytkownik (520 p.)
nie wiem czy dobrze rozumiem, ale nie łatwiej zrobić tak:

przed pętla:

- pobierasz dane z bazy do tablicy

-wypisujesz echo z otwarciem tabeli

-w pętli wypisujesz echem td i w nie wsadzasz dane z pętli z indexem każdego przejścia iteratora?

Po pętli zamykasz echem tabele i masz finish

 

 

nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co chcesz osiągnąć, ale ja bym tak Robił
komentarz 22 sierpnia 2019 przez niezalogowany

@rafana,

Przez przekształcenie mam namyśli coś takiego (pseudo kod):

[ miesiac => 'styczen', users: [ 'obiekt usera 1 ze stanem licznika i datą', 'obiekt usera 2 ze stanem licznika i datą', itd ..],

miesiac => 'luty', users: [ 'obiekt usera 1 ze stanem licznika i datą', 'obiekt usera 2 ze stanem licznika i datą', itd ..]  ]

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w PHP przez rafana Użytkownik (950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2018 w SQL, bazy danych przez rafana Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...