• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Filtrowanie bez bazy danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
226 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2019 w HTML i CSS przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Cześć, tworze portfolio, które mam zamiar postawić na github pages. Na stronie chcę stworzyć sekcje z projektami, które wykonałem, chce aby użytkownik mógł je filtrować itd. Jak się za to zabrać? Bez  bazy danych - jak najlepiej trzymać informacje, które by się wyświetlały w tej sekcji? Bezpośrednio wszystko w kodzie strony czy w jakimś pliku json, a może jakieś inne rozwiązanie? Filtrowane będzie po nazwie, technologiach no i "najnowszy" oraz "najstarszy" projekt - czy jest już jakieś gotowe rozwiązanie z animacjami itd., które rozwiążę mój problem, oraz czy skoro to jest portfolio programisty to nie lepiej będzie napisać taką właściwość samemu? A jeżeli tak, to RxJs+switchmap czy jeszcze prościej? Lub ogólnie użyć jakiegoś vue ?
komentarz 15 sierpnia 2019 przez Wraith Gaduła (4,370 p.)
A jakie jest pytanie ?
komentarz 15 sierpnia 2019 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Jest tu wiele pytań, chodzi mi o ogólną poradę jak najlepiej zrobić sekcję, która posiada filtry do moich projektów bez żadnej bazy danych.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 sierpnia 2019 przez pablop76 VIP (123,120 p.)

Oczywiście, że są gotowe rozwiązania np. isotope v2Shuffle

+1 głos
odpowiedź 15 sierpnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

A jeżeli tak, to RxJs+switchmap czy jeszcze prościej? Lub ogólnie użyć jakiegoś vue ?

Nie obraź się, ale masz w ogóle pojęcie o front-endzie :)? Wiesz czym jest observable, a czym są libki/frameworki typu vue, react, angular itp.?

W mojej ocenie dzisiaj znajomość podstaw observable +standard promise i choćby podstaw jakiegoś frameworka/libki z ww. wymienionych to absolutne minimum na stanowisko juniora. Nie wyobrażam sobie, aby osoba, którą miałbym zatrudnić jako juniora nie wiedziała czym jest observable czy promise, czy jak stosować XHR w połączeniu z promise i observable... to absolutne podstawy w dzisiejszym froncie.

Proponuję abyś napisał to samodzielnie, najprościej możesz po prostu umieścić te dane w jakieś tablicy, do czego potrzebujesz tutaj operator switchMap, wiesz w ogóle co on robi :) ?

I tak szczerze to jeśli takie zadanie sprawia Ci problem to lepiej wstrzymaj się jeszcze z CV. Nie mówię tego złośliwie, w żadnym wypadku. Po prostu wg mnie odpadniesz na każdej rozmowie technicznej a szkoda palić mosty w firmach. Może jak jeszcze parę miesięcy poćwiczysz to dostaniesz całkiem fajną pracę juniora - gorąco polecam jeszcze się wstrzymać.

A tak na marginesie to fakt, że nie chcesz robić back-endu wcale nie oznacza braku bazy danych - możesz wykorzystać np. jakieś rozwiązaniu cloudowe np. firebase :)

komentarz 15 sierpnia 2019 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Portfolio to tylko kolejny projekt do nauki, nie składam nigdzie CV. To zadanie nie tyle co sprawia mi problem co chciałbym się dowiedzieć jak je zrobić najlepiej. Co prawda, nie rozumiem w pełni rxjs, po prostu przeczytałem, że "rxjs i switchMap" to dobre rozwiązanie dla inputów gdzie użytkownik filtruje po frazach.Zapytałem się o frameworki ponieważ mają takie funkcje wbudowane (rxjs) i zapewne prosciej by się ich użyło. Umieszczenie danych w tablicy jest jakimś rozwiązaniem, ale bym musiał rozdzielić tylko jedną tablice do innego pliku i nie wiem czy to rozwiązanie dobrze by wygladało, prędzej json, w końcu od tego jest poniekąd.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 166 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w PHP przez Ardzej16 Początkujący (450 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 689 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2020 w Java przez Kazek Początkujący (460 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...