• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak ćwiczyć bardziej zaawansowane elementy języka C++?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
233 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2019 w C i C++ przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)
Witam. Właśnie docieram do połowy książki: "Szkoła programowania" Stephena Praty. Przyjąłem sobie, że codziennie przeczytam 15 stron książki zrobię notatki, a następnie wszystko przetestuję w praktyce i poeksperymentuję z poznanymi elementami. Oczywiście wkładam pracę w to, żeby wszystko zrozumieć i ostatecznie niewiele zagadnień z książki pozostawiłem bez przeanalizowania i zrozumienia. Mimo to nie czuję się w pełni usatysfakcjonowany. Zastanawiam się więc w jaki sposób wy ćwiczycie bądź ćwiczyliście mniej oczywiste elementy języka C++? Oczywiście algorytmikę można sobie poćwiczyć na spoju i wielu innych portalach. Tak samo jest z podstawowymi elementami języka jak pętle czy instrukcje warunkowe - umiejętność ich wykorzystania samo przychodzi sama podczas rozwiązywania zadań. Jest jednak wiele elementów których mam wrażenie, ze nigdy z własnej woli bym nie użył i nie byłbym nawet świadom, że byłyby one najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji, jak np unie, typy wyliczeniowe. Albo jakieś bardziej zaawansowane elementy. W skrócie jak wchodzić na wyższy poziom wykorzystywania języka, a nie jedynie przyswajania i rozumienia go. Jeżeli gdzieś taki temat został już poruszony to proszę o wyrozumiałość i podesłanie linka do tematu/artykułu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
3
komentarz 15 sierpnia 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Pomyśl co chcesz zrobić i zacznij to robić. Po drodze będziesz napotykał przeszkody/problemy i znajdywał odpowiedzi poprzez google. W taki sposób większość z nas się uczy. Przynajmniej na początkującym poziomie tak to wygląda, później już potrzeba troche więcej wysiłku, ale wciąż najczęściej google znajdzie ci materiały do nauki.
komentarz 15 sierpnia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
To nic nie da.Rozwiązałem ponad 200 zadań na spoju i nigdy nie były mi potrzebne ani funkcje lambda ani inteligentne wskaźniki ani milion różnych rzeczy o których pewnie nawet nie wiem że istnieją...
komentarz 15 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Criss miał pewnie na myśli jakiś większy projekt. Nie zadania typowo algorytmiczne. 

1
komentarz 18 sierpnia 2019 przez Huberti Gaduła (4,500 p.)

Zgadzam się z Criss. Tak to właśnie działa. Nie znam lepszego źródła wiedzy niż Google. Bardzo dużo nauczysz się podczas pisania własnych projektów. Najlepiej regularnie ćwiczyć kodowanie. Gdybyś nie miał żadnego pomysłu to łap:

zadania programowanie

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 sierpnia 2019 przez Wraith Gaduła (4,370 p.)
Ja osobiscie nie polecam uczenia sie z ksiazek. Wklepywanie kodu bez celu jest slabe bo nauka jest tylko przez powtarzanie i praktykowanie ale tego co nam sie podoba i co chcemy. Wiecej sie nauczysz gdybym ci powiedzial. Prosze bardzo oto zadanie:

1. Zbuduj server TCP do czata. Zeby sie laczyl z baza danych i wystaw w nim metody do rejestracji uzytkownika,. Zrob mechanizm logowania na przyklad token.

2. Zbuduj klienta zeby sie mozna bylo laczyc do serwera, zalozyc konto, zalogowac, wejsc na czat na razie powiedzmy jeden glowny pokoj niech to bedzie. Potem dodaj tworzenie swoich pokoi i pisanie privowo do . innych osob po kliknieciu dwa razy na ich nick

Z takim zadaniem bedzie o wiele fajniej ciekawieiej i wiecej sie nauczysz bo masz cel. Czyli 1. jak posatwic server. Jak wysylac do niego komendy. Jak polaczyc sie teraz z baza danych ? moze byc mysql liteSql czy postgres co tam chcesz.

Jak stworzyc mechanizm logowania z tokenem? itd. jak juz postawisz server to teraz klient i to samo. Jak sie zarejestrowac? jak sie zalogowac, jak dolaczyc do czatu. jak zrobic liste ludzi ? kiedy ja odswiezac ?

Takie zadanie bedzie moim zdaniem lepsze niz niejedna ksiazka
komentarz 15 sierpnia 2019 przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)
Możliwe, możliwe, ale nie jestem z ludzi kórzy, lubią rzucać sie na głęboką wodę, wiec chetnie wykorzystam ta radę ale właśnie po tym jak juz opanuje troche dostępne w języku podstawowe narzędzia. ( W sumie przerabiam wlasnie klasy więc w juz w najbliższym czasie ją wykorzystam)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 590 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2020 w Offtop przez piojag Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 572 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...