• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ zabezpieczenie (string)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
387 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2019 w C i C++ przez niezalogowany
Witam was potrzebuję pomocy a mianowicie jak mogę zabezpieczyć tekst w string.

Piszę pewien program .exe i nie chcę aby to co jest nadane pod string wyciekło przez np process hacker 2

czy też podobne programy.

Wolałbym to robić na czystym c++ bez żadnych bibliotek ale jeśli będzie trzeba i nie będzie wyjścia to użyje :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Za wiele nie okresliles, czy jest to juz gotowy string, czy bedzie pobierany z pliku itd. Mozesz go przechowywac zaszfrowanego i w momencie, ktorym go potrzebujesz odszyfrowac. Mozesz również napisac jakas funkcje, ktora w tym samym czasie, bedzie przeszukiwala komputer i sprawdzala, czy taki program jest opalony. Albo nawet zanim to zrobo, to niech przeszuka kompa i dopiero odpali program.

https://gamedev.stackexchange.com/questions/23296/how-can-i-protect-my-save-data-from-casual-hacking
komentarz 14 sierpnia 2019 przez niezalogowany
Chodzi mi o zwykły string

np:

string Test = "Test";
komentarz 14 sierpnia 2019 przez niezalogowany
Co dałeś link to proces hacker 2 potrafi odkodować.

Właśnie tu jest problem że to jest dobry program do wykrywania stringów i charow
komentarz 14 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A co to za program i co to za dane?
komentarz 14 sierpnia 2019 przez niezalogowany
program :proces hacker 2

dane :string
komentarz 14 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Chodzilo mi o Twoj program, jaki to ma byc i co w tym stringu bedzie przechowywane?
komentarz 14 sierpnia 2019 przez niezalogowany
A to chyba już moja sprawa?

string to string. Jak nie wiesz do czego służy sting to proszę nie odpisuj na moje pytania
komentarz 15 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Istniej coś takiego jak pokora. Ucząc się nowych rzeczy dość ważna.

Jeżeli string jak i klucz znajduje się w kodzie, to nie są tak naprawdę tajne. Masz kilka możliwości. Możesz użyć printf(), która zwykle zawiera cyfry, litery i znaki interpunkcyjne. Możesz wygenerować klucz na podstawie jakiejś stałej, na przykład adres MAC. Możesz również użyć innych danych do zaszyfrowania.
komentarz 15 sierpnia 2019 przez niezalogowany
Już mam to zrobione

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 761 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w C i C++ przez seba Dyskutant (8,900 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 784 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w C i C++ przez PaaaV Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 670 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w C i C++ przez Świeżak01 Nowicjusz (180 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...