• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ksiązki Html i css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
809 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wchomka Nowicjusz (170 p.)
Witam

Możecie polecić dobre książki do html 5 i css 3.

 

Pozdrawiam

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2015 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Serdecznie ci polecam Książkę "HTML i CSS - Zaprojektuj i zbuduj witrynę www" od Jon'a Duckett'a

79zł kosztuje ;)
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
"Kilka" to niestety dobre określenie ;)
komentarz 28 lipca 2015 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)

Komuś może sie przydać prawda? smiley

komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Eh…

Czy żołnierz dostaje w koszarach muszkiet, żeby ćwiczyć strzelanie? Nie, bo to nie jest aktualne uzbrojenie.

Dlaczego zatem pokutuje przekonanie, że webdeveloper musi posiadać przestarzałą wiedzę, bo a nuż mu się przyda?
komentarz 28 lipca 2015 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Tylko ja nie zbyt rozumiem te kłótnię.

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest ją zakończyć i do niej nie powracać.

Może sie ze mną zgodzisz ;)

I nie , nie musi mieć. Jak pisałem wcześniej - jest jeszcze kilka aktualnych atrybutów które ktoś kiedyś wykorzysta.

Koniec dyskusji.
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Tylko to jest równanie do najniższego możliwego standardu, nie najwyższego…

No ale koniec dyskusji.
+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)

Dobrym wstępem może być http://howtocodeinhtml.com/ od Ferrante (jest też polska wersja) - najaktualniejsza tutaj pozycja, ale dla początkujących.

Ale nie oszukujmy się - akurat w tej tematyce wszystko zmienia się na tyle szybko, że de facto jedyną pewną wiedzę dadzą tutoriale w necie i to najlepiej te nieustannie aktualizowane.

0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Obydwie są przestarzałe, a w drugiej poleca się Notatnik jako edytor kodu… zgroza po prostu
komentarz 28 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Chcesz powiedzieć że na chwilę obecną nie ma książki na czasie, a inne języki? Jest jakaś godna polecenia?
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Jeśli chodzi o HTML5 tomde facto nie ma. Być może jakieś prosto z O'Reilly czy Amazonu, nówki. Ale to, co robi Helion to kpina. Tłumaczyć książkę 3 lata po wydaniu?! Już se lepiej darować…
komentarz 28 lipca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
No kpina ale czego nie zrobią dla $$ .....
0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Ja powiem tak, do HTML is CSS, ksiazka az tak bardzo jest nie potrzebna. Chociarz , jak masz zamiar uczyc sie programowania jak np w PHP , to najbardziej polecam .

 

HTML i CSS po 1miesiancu przyjdzie ci tak o. Ja uzywalem http://www.w3schools.com/ i pare tutoriali po angielsku z Jacke Wright . Polecam tez Brad Hussey . Pozniej jak moglem robic jakiekolwiek strony z HTML i CSS, to znaczy ze kopiowalem strony i je identycznie robilem .

Pozniej, i teraz uzywam bootstrap. Radze uzyc jakiegos framewokra. Dlaczego? bo on cie nauczy jeszcze wiencej o CSS i o HTML jak wejdziesz w documentacje. Mi sie owiele poprawilo .

Mam nadzieje ze pomogle :)

Sczensiwego codowania!
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Akurat W3Schools bym nie polecał: https://forum.pasja-informatyki.pl/34559/w3schools-nie-szerzmy-falszywej-propagandy?show=34559#q34559

Jeśli chodzi o frameworki CSS: one raczej nie uczą dobrych praktyk, a zwłaszcza Bootstrap, który pod względem kodu jest jednym z najgorszych (chyba jedynie nowe MDL od Google go pod tym względem bije). Tutaj poleciłbym spojrzenie na inuit.css, ale akurat jest w rozsypce, bo go modernizują…
komentarz 28 lipca 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Hmmm,

Mi chodzi ze z w3school, nauczysz sie tag. Z czasem i tez css, to ci mowi coto jest, a ty to dajesz do praktyki .

CSS Framewokr, jak bootstrap, chodzi mi oto ze to cie nauczy lepszego HTML naming i jak structure the code .

 

Nie konieczne nauczysz sie CSS, ale ten grid, jak zresetujesz go na 0, mozesz byc dobry w praktyce.

 

Ja mowie to z wlasnego doswiatrzenia. A z kand wiem? spytalem sie innych programistow co sandza o mojim codzie kiedys a po jak spedzilem czasu z bootstrap.

 

Karzdy jest inny. Karzdy ma inne opininie i inne experiences .

 

Sam CSS faktycznie jest tricky , niewiem, mi tak dobrze bylo : p mam nadzieje ze komus tez by pomoglo : p
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)

nauczy lepszego HTML naming i jak structure the code . 

No to za to właśnie Bootstrap zbiera mega cięgi. Polecam spojrzeć na architekturę BEM, która jest o wiele bardziej przemyślana niźli ta w BS → http://bem.info 

komentarz 28 lipca 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Interesujonce .

Ja teraz osobiscie uzywam teamtreehouse . Jedyne co powiedzial bym czy chcial bym znalesc to jak lepiej i wiencej rzeczy nazywac w HTML, mysle ze to jak sie juz idzie do pracy, z seniorami, to sie ulepszy wiedza natym. CO mam w mysli to ze jak masz footer to mozesz nazwac top-footer middle-footer i bottom-footer, ale np jak masz panele czy cos tam innego kto wie jak nazwac, i zeby to mialo sens, tu jest wlasnie problem : p
0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Widzę tu dyskusję na temat "aktualności" informacji w książkach. To przecież jasne, że książka się nie aktualizuje, na nowe wydania zawsze się czeka. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, to nie myśl o aktualności informacji. Patrz jedynie na datę wydania. Aktualnie mamy rok 2015, więc kupuj te wydane w minimum 2013 i będzie git :) Standardy przychodzą same z biegiem czasu, ważne aby na książce się nie zatrzymywać!

Pozdrawiam! :)
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
No właśnie nie bardzo, bo wszystkie tutaj książki są wydane w 2014. Problem polega na tym, że Helion w 2014 wydał książki napisane w 2011 i 2012. I to nie jest 1. raz - z node.js zrobili dokładnie tak samo…
komentarz 28 lipca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Dlatego lepiej kupować książki polskich autorów bo są bardziej aktualne:)
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Wyjdę na hejtera, ale co tam…

Też nie bardzo, bo one z kolei cierpią na inną chorobę: niską jakość → http://www.webkrytyk.pl/krytyka/witold-wrotek-javascript-i-jquery-131-praktycznych-skryptow-przykladowy-rozdzial/
komentarz 28 lipca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Coś w tym jest że polscy autorzy nie bardzo się przykładają, ale przynajmniej nie ma opóźnienia z tłumaczeniem (widocznie tłumacze jeszcze mniej się przykładają:)
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
Heh, w "Tajemnice JavaScriptu. Podręcznik ninja" (nota bene też wydanego przez Helion) jest tłumaczenie stulecia: "Java ma się do JavaScript jak szynka do hamburgera" (!)
komentarz 28 lipca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Haha dosłowne tłumaczenia są bezcenne.
komentarz 28 lipca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
W sumie to bardziej trafne jest porównanie z SO - like car and carpet :)
komentarz 28 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
komentarz 28 lipca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

Jednak jest polski odpowiednik laugh

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 285 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2015 w HTML i CSS przez Nlvg Użytkownik (550 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 958 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Offtop przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,480 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...