• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szukam laptopa - programista

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,066 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez DaRt Nowicjusz (130 p.)
edycja 12 sierpnia 2019 przez DaRt
Dzień dobry,

Jestem studentem informatyki i poszukuję dobrego laptopa na studia do programowania i zwykłego użytku (gry mnie nie interesują chyba że jakieś starsze tytuły sporadycznie).

Procesor: i5/i7 min. 8gen.

Ram: ddr4 najlepiej 16gb

Matryca: matowa,ips, koniecznie 15.6"

Cena: około 3500 do 3800 max

Przeszukałem już kilkanaście sklepów stacjonarnych oraz tych w internecie i na chwilę obecną mam dylemat pomiędzy takimi:

https://www.x-kom.pl/p/474984-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s530fn-i5-8265u-16gb-256pcie-win10.html

https://www.x-kom.pl/p/490373-notebook-laptop-156-acer-swift-3-i5-8250u-16gb-480-win10-mx150-fhd-ips.html

https://www.x-kom.pl/p/502771-notebook-laptop-15-6-msi-gf63-i5-9300h-16gb-240-1tb-gtx1050-ips.html#Promocja

Ma ktoś jakąś opinie o powyższych laptopach i potrafi polecić konkretny model  lub zaproponować inny?

Głównie interesuje mnie długość pracy na baterii, jakość wykonania, czy laptop nie przegrzewa się oraz czy pracuje cicho.

Tutaj opisałem bardziej szczegółowo:

https://www.nieidealny.pl/forum/topic/5678-laptop-dla-programistystudia-3800/
komentarz 12 sierpnia 2019 przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)

Ja polecam Surface'y od Microsoft. Porządne laptopy, będziesz miał na dłuszej. Tutaj oraz tutaj przykład. Oczywiście możesz trochę naciągnąć budżet i kupić lepszy model. Warto

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2019 przez Mati Gaduła (3,390 p.)
edycja 12 sierpnia 2019 przez Mati

Sam 3-4 miesiące temu szukałem sprzętu na studia i do programowania. Przeglądałem różne modele i wybór padł na Lenovo Legion Y530-15 (https://www.x-kom.pl/p/465981-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y530-15-i7-8750h-16gb-1tb-gtx1050.html). Według mnie jest to najlepsza opcja w tym budżecie. Matryca, klawiatura bardzo dobra jak i podzespoły cena - wydajność. Do tego laptopa polecam dokupić osobno dysk SSD(nie w zestawie). Dysk SSD najlepiej kupić osobno ze względu na 5 letnią gwarancję oraz pewność producenta i wydajności konkretnego modelu. W zestawach są montowane zazwyczaj tanie dyski o słabych przesyłach lub po 1-2 latach padają.

 

Praca na baterii 4-5h(użytkuje go 3-4 miesiące dopiero).

Laptop jest w miarę cichy, ma chłodzenie pasywne, czas od czasu lubi "zahuczeć" jak się chłodzenie włączy, ale przy codziennej pracy w vs code i intellij działa cicho, nie słychać wogóle chłodzenia. Gorzej wypada jak odpali się grę typu Wiedźmin, czy fortnite to chłodzenie jest uruchomione cały czas i jest bardzo głośne.

 

Co do MSI -  tego producenta odrzuciłem od razu, ze względu na gorszą matrycę i klawiaturę, i ten bardzo gamingowy wygląd. Legion też jest laptopem gamingowym, ale o stonowanym wyglądzie - wygląda jak normalny biznesowy laptop(ma tylko z tyłu na biąło podświetlone logo legiona). Duży plus na to, że można podłączyć 2 monitory - posiada port HDMI i mini DP.

komentarz 12 sierpnia 2019 przez DaRt Nowicjusz (130 p.)
Dzięki za odpowiedź.
Wezmę pod uwagę tego Legiona (wcześniej go wyeliminowałem gdyż wydawał mi się bardziej stacjonarny niż mobilny). Słyszałem też słabe opinie o Lenovo.

W gry w ogóle nie gram więc taka grafika nie jest mi potrzebna (taki mx150 powinien być wystarczający), raczej zależałoby mi na dłuższej pracy na baterii.

To już kolejna słaba opinia o MSI więc i jego wykluczę z mojej listy.
 

Przydatna odpowiedź lecz to dalej nie to czego szukam :/
Jakieś opinie o tym Acer Swift 3 15.6" ?
komentarz 14 sierpnia 2019 przez Mati Gaduła (3,390 p.)

@DaRt, Na temat Acer Swift 3 15.6 nie wypowiem się, ze względu na to, że nigdy nie miałem laptopa od tego producenta. Osobiście odrzuciłem laptopy firmy Acer od samego początku. Brałem pod uwagę tylko Lenovo, Asus, Dell i MSI. MSI odrzuciłem z wymienionych wyżej przyczyn, Dell jest typowym biznesowym laptopem - jego cena jest wysoka jeżeli chciałbyś kupić w miarę z dobrymi podzespołami, Asus podobnie i wybór padł na tego Lenovo i jestem bardzo zadowolony. Osobiście jakbym miał wybierać między markę Lenovo a Acer wybrałbym Lenovo.

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
edycja 12 sierpnia 2019 przez Stever

Z zaproponowanych wybrałbym Acer. Choć w tej cenie z podobnych modeli 

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny (refflink)
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji Whisky Lake, podświetlana klawiatura, częściowo aluminiowa obudowa, jeden większy dysk SSD PCie.

Alternatywa Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/16GB/480+1TB/Win10 MX150 (refflink)
Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, możliwość zamontowania dwóch dysków, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

Ewentualnie spokojnie w Twoim budżecie możesz dostać wydajniejszy sprzęt:
Acer Aspire 7 i5-8300H/16GB/256SSD+1TB/Win10 FHD IPS (refflink)
Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/240+1TB GTX1050 (refflink)

Tylko w tym przypadku musisz się liczyć z mniejsza pracą na baterii.

komentarz 12 sierpnia 2019 przez DaRt Nowicjusz (130 p.)
Też teraz bardziej postawiłbym na Acera z tych trzech.
Ten Aspire 5 wydaje się być ciekawy. Masz może jakąś opinię o nim dotyczącą czasu pracy na baterii, przegrzewania się i głośności pracy ?

Huawei odrzucam ze względu na niestabilność marki w ostatnim czasie i braku podświetlania.

Odnośnie Lenovo już odpisałem w innej wiadomości... Rzeczywiście taki dobry i warty zakupu bardziej niż ten swift 3 ?
komentarz 12 sierpnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Stabilność marki? A jakoś ucierpiała, dla mnie to tylko zyskali.
–3 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2019 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
edycja 11 sierpnia 2019 przez edwardkraweznik
Ja kupiłem lenovo za 1k zł, Wywaliłem windowsa i zainstalowałem linux mint :)

wybrałem po prostu najtańszego :D

https://duckduckgo.com/?q=lenovo+yoga&t=lm&atb=v177-5__&ia=images&iax=images

Dokładnie takiego mam...

Jedyne co na nim robię to coś sobie programuję.

Praca bezszelestna (brak wentylatora i dysk ssd)

Praca na baterii około 4h

Laptop się nie grzeje...

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-yoga310-n3060-2gb-32gb-office-w10.bhtml

za 819 zł kupisz (do programowania nic lepszego nie jest ci potrzebne)

Jeśli zdecydowałbyś się na zakup tego laptopa to musisz zmienić OS na jakiegoś linuxa (dysk bardzo mały, nie zrobisz aktualizacji na windowsie) ale dla informatyka to chyba nie będzie problem...
komentarz 11 sierpnia 2019 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
Nie!!!!!!!!!!!!

Downvote ? :)
komentarz 11 sierpnia 2019 przez DaRt Nowicjusz (130 p.)

@joszi1980, dzięki wielkie za odpowiedź.

Dysk jest m.2 który myślałem przeznaczyć na system ale zmierzam dokupić ssd na sata więc pamięć będzie wystarczająca.

Oczywiście również mam zamiar postawić Linuxa ale nie zamiast tylko obok windowsa.

A co do polecanego przez Ciebie laptopa to mam obecnie trochę lepszego parametrami i uwierz mi przy takich środowiskach jak intellij czy android studio (oczywiście nie tylko) pisanie czegokolwiek potrafi być męczące.

1
komentarz 11 sierpnia 2019 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
a no widzisz, ja piszę wszystko w geany

https://www.geany.org/

a to nawet na klakulatorze da się uruchomić :P

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 113 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Smerfa_68 Nowicjusz (120 p.)
–3 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 371 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...