• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# i MySql: panel logowania i rekordy w bazie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,061 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2015 w C# przez wozobserwacyjnyABW Nowicjusz (120 p.)
Witam

Na początku chciałbym wspomnieć, że dopiero od miesiąca uczę się programowania. Wcześniej nie miałem o temacie bladego pojęcia, dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli pytanie wyda się komuś banalne. Przeszukałem sieć i niestety nie znalazłem rozwiązania problemu, z którym od kilku dni próbuję sie uporać.

Otóż mam bazę danych, gdzie zapisanych jest 10 rekordów w postaci imion i nazwisk. W programie Visual Studio stworzyłem panel logowania z rozdzieleniem ról 'admin' i 'user'. Po zalogowaniu jako admin wyświetlają się wszystkie rekordy w opisanej bazie (przy pomocy DataGridView). Chciałby jednak, aby 'user' po zalogowaniu widział tylko swoje imię i nazwisko, czyli tylko jeden rekord z dziesięciu. Niestety nie wiem jak powiązać dane logowania (login i hasło) usera z id w tabeli tak aby program wiedział, że ma wyświetlić tylko dane zalogowanego użytkownika. Czy taka operacja jest w ogole możliwa? Jakie inne rozwiązanie można zastosować? Z góry dzięuję za pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2015 przez Pinio Gaduła (3,520 p.)
Hmm przychodza mi do głowy dwa pomysły pewnie to jakis prosty program wiec nie bede sie rozwodził nad poprawnością tego co zrobiłeś ale sluchaj możesz tak:

1. musisz poprawic bo imie i nazwisko przy duzej aplikacji moze sie powtorzyc wiec musisz jeszcze jakos inaczej identyfikowac klienta(jakis inny unikalny atrybut np: hasło)

2. zalozmy ze klient  poprawnie sie zalogowal wiec na podstawie danych logowania mozesz wyciagnac id z bazy:  select id from tabelka where imie='Jan' and nazwisko='Kowalski, i tutaj majac id mozesz zwrocic dane klienta: select imie, nazwisko from tabelka where id='wyciagniete id przy logowaniu'

3, mozesz tez poczytac o tzw. sesji, ciasteczkach jest duzo mozliwosci:)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 352 wizyt
pytanie zadane 31 października 2017 w C# przez LODosafka Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,147 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w SQL, bazy danych przez wowo95 Początkujący (320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 462 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2021 w C# przez disaster Bywalec (2,120 p.)

92,687 zapytań

141,598 odpowiedzi

320,087 komentarzy

62,048 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...