• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

GIT - set upstream

Object Storage Arubacloud
+1 głos
902 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2019 w Inne języki przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)

Dzień dobry, mam następujące pytanie:
Kiedy tworzę nową gałąź na repozytorium i chcę ją wysłać na repozytorium zdalne to podczas polecenia:

git push

otrzymuję taką odpowiedź:

fatal: The current branch hotfix has no upstream branch.
To push the current branch and set the remote as upstream, use

    git push --set-upstream origin hotfix

Rozumiem, muszę jawnie ustalić jaką dana gałąź będzie miała nazwę na repozytorium zdalnym.

Ale, jeżeli przełączę się np. na gałąź "master" i uruchomię polecenie:

git push origin hotfix

to teraz git już nie ma żadnego problemu, żeby wysłać wskazaną gałąź na repozytorium zdalne, nie pyta już o żaden upstream.

Moje pytanie brzmi:

- czym różnią się te dwa podejścia,

- co tak naprawdę się dzieję kiedy wysyłam gałąź "hotfix" z gałęzi "master", kiedy git nie prosi o --set-upstream?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę:

git push

https://git-scm.com/docs/git-push

When the command line does not specify where to push with the <repository> argument (...)  it defaults to origin.

When neither the command-line nor the configuration specify what to push, the default behavior is used (...): the current branch is pushed to the corresponding upstream branch

Twój obecny branch nie miał ustawionego upstream brancha, więc git nic nie zrobił.

Ale gdy podałeś go bezpośrednio (ale wciąż bez set-upstream):

https://git-scm.com/docs/git-config#Documentation/git-config.txt-pushdefault

When pushing to a remote that is different from the remote you normally pull from, work as current. This is the safest option and is suited for beginners.

A 'current' to

push the current branch to update a branch with the same name on the receiving end. Works in both central and non-central workflows

 

 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 258 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 95 wizyt
pytanie zadane 14 października 2022 w C i C++ przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...