• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekty / Pomysły

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
965 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2019 w Python przez Borys Użytkownik (830 p.)
edycja 9 sierpnia 2019 przez Borys
Wiem że jest już taki wątek ale nie znalazłem tam tego co mnie interesuje. Mam na myśli projekty do pythona tylko żeby nie były to gierki typu: kółko i krzyżyk. Zrobiłem już Menedżer wydatków z zapisywaniem informacji do pliku, Generator Tożsamości (o którym już tu pisałem) też z zapisem do plików i wyborem miast, imion, nazwisk, wieku od 18 do 80 lat, Keyloggera, System logowanie z rejestracją który weryfikuje hasła (czy są takie same podczas rejestracji oczywiście), Zrobiłem również kalkulator który po podaniu wymiarów obliczał pola od kwadratu po równologłobok. Chciałbym zrobić coś co robi się w pracy (tego typu). Ma ktoś jakieś pomysły? Z góry dzięki

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Kalendarz dla fryzjerki, rezerwacja biletów w kinie, mini komis samochody
komentarz 9 sierpnia 2019 przez Borys Użytkownik (830 p.)
rezerwacja biletów? fikcyjnych czy prawdziwych bo pracy pythona w internecie nie próbowałem zrobić?

Chodzi o to że mam 50 miejsc i w formularzu podaje numer miejsca i później np usuwam to miejsce z listy z miejscami?

A komis samochodowy że mam np 100 samochodów i mam 5 marek tych aut. I jak kupuje auto to mam podać ID i markę tego auta i też go usuwam z listy?
komentarz 9 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
To już twoja sprawa jak interpretujesz moje pomysły.

Ja bym zrobił np serwis w Django z komisem samchodowym w ktorym zarejestrowany uzytkownik moglby kupic auto, porownac auto z innym modelem oraz dodac opinie o samochodzie.
komentarz 9 sierpnia 2019 przez Borys Użytkownik (830 p.)
Okej spróbuję. Dzięki!
komentarz 10 sierpnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2019 przez ordynar Użytkownik (560 p.)
A umiesz w frameworki webowe?

 

Jezeli tak, to probowales zrobic proste social media w np Django (imo dosc przyjemnie sie tworzy takie apki w Django)?

Nie musi byc zaawansowane, wazne aby dawalo sie dodawac posty, komentarze, aby byly profile i dobrze by bylo aby mozna dodawac znajomych czy kogos obserwowac.

 

Jak nie pisales apek webowych albo to interesuja Cie takie apki to nie mam pomyslu.
komentarz 16 sierpnia 2019 przez Borys Użytkownik (830 p.)
no właśnie nie :-(
komentarz 17 sierpnia 2019 przez ordynar Użytkownik (560 p.)
To polecam się zastanowić nad pójściem w Web Frameworki. Najpopularniejsze są Django i Flask. W Django dość fajnie się pisze większe serwisy webowe gdyż on dostarcza od razu wszystko, we Flasku trzeba się częściej poratować paczkami (co nie jest wadą).
komentarz 17 sierpnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Ciekawe są jeszcze Pyramid (coś pomiędzy Flaskiem a Django) oraz nowy Masonite (wzorowany na Laravel PHP) i są ze dwa tuziny RESTowych rozwiązań, a dziś tak powstaje większość appek ( REST + SPA / PWA).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,228 wizyt
pytanie zadane 27 września 2020 w Python przez lubie internet Użytkownik (780 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 840 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2019 w C i C++ przez kondziop6 Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 538 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...