• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymagnia na juniora - jak im sprostać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
378 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Vintoriez Początkujący (380 p.)
Witam, czas mija i wiedzy co raz więcej, Cel - pierwsza praca jako programista .Net, wyznaczony. Specjalizacja wybrana i teraz pojawia się pytanie.

Kiedy będę gotowy? W ogłoszeniach o pracę dla juniora zazwyczaj jest znajomość języka i konkretnych framework-ów. Do tego standardowo git, solid, agile. Co to znaczy znajomość? Składnia to sprawa oczywista, ale co dalej? Czy powinienem znać całą bibliotekę standardową języka na pamięć, czy powinienem przyswoić od deski do deski dokumentację od Asp.net i potrafić opowiedzieć co potrafi każda klasa i jak to robi?

W kwestii agile raczej ciężko nabrać doświadczenia podczas nauki bo jeśli dobrze zrozumiałem, to wszystko kręci się wokół pracy z klientem. Czy wystarczy więc, że teoretycznie będę wiedział na czym to polega?

Miażdżąca przewaga ofert w C# to Asp.net, a więc i html + css + js. Traktować je na równi poważnie jak technologie back-end-owe, i zagłębiać się w framework-i i dokumentację, czy znać tylko podstawy?

A może studiowanie dokumentacji w ogóle nie ma sensu i uczyć się tylko na błędach i rozwiązywaniu problemów na żywo podczas klepania kodu i tylko wtedy do niej zaglądać?

Ostatnie pytanie będzie na temat "kształtu" portfolio. Iść w ilość, jakość, a może skomplikowanie? Zamierzałem napisać jakieś demo serwisy do obsługi sklepu internetowego, bankowości mobilnej, zarządzania przesyłkami w firmie kurierskiej. Czy takimi projektami zainteresuje potencjalnego pracodawcę?

Będę startował bez wykształcenia czy doświadczenia w IT. Będę wyposażony tylko w portfolio i chęć do poszerzania wiedzy.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Nie ucz sie dokumentacji na pamiec.

Jeśli wiesz, że najwiecej ofert jest na asp.net to zrób 1 wiekszy projekt w tej technologi i apkilkuj. Wykorzystaj ten projekt maksymalnie! Zwroc uwage na baze danych jak ja zaprojektujesz i zoptymalizujesz. Przy pisaniu kodu zwroc uwage na czstosc kodu i zasade SOLID. Pokaz przy tym gita, commituj wedlug dobrych praktych, baw sie branchami etc. Oczywiscie w kodzie używaj jezyka angielskiego.

Jeśli chodzi o CV to 1 strona wystarczy. Idz na jakosc zdecydowanie nie na ilosc. Jęsli wrzucisz dużo technologi ktore pobierznie znasz, mozesz dostac z nich pytanie i polec. Lepiej coś dopowiedziec moim zdaniem :) W CV najwazniejsza dla mnei kwestia to link do gita z projektami. Pamietaj o tym !

Moja rada zrob jedna ROZBUDOWANA aplikacjie i na jej podstgawie aplikuj. Zobacz czym sie firma zajmuje i zrob pseudo apke ktora dotyczy ich dziedziny (mozesz zapunkotwac). Podsumowajac idz na jakosc a nie ilosc we wszytskim :)
komentarz 8 sierpnia 2019 przez Vintoriez Początkujący (380 p.)

Dziękuję za odpowiedź, to mi na pewno zaoszczędzi sporo  zbędnej pracy.smiley

Tylko czy jeden projekt nie będzie wyglądał ubogo w CV? Często chyba przechodzi ono najpierw przez HR, a dla nich chyba może to być mało.

komentarz 8 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Nie pracuje w HR, natomiast wydaje mi sie ze oni robia wstepna weryfikacje ale nie na podstawie zrealizowanych projektow, tylko tego jak pasujesz do firmy (np jakie technologie znasz, ktore jezyki obece ogarniasz etc)
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli nie masz doświadczenia i rozbudowanego portfolio to warto rekrutując wprost poprosić o jakieś zadanko testowe, wiele firm tak działa. Dadzą Ci coś prostego, np. wystawienie jakiegoś API z kilkoma endpointami i zabezpieczenie oauth itp. itd. I na tej podstawie sprawdzą czy w ogóle faktycznie coś umiesz i zaproszą Cię na rozmowę. To jest wg mnie dobry sposób aby wbić się bez doświadczenia.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 632 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 314 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 528 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wiktor8k Nowicjusz (210 p.)

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...