• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Plan zakupu PC do gier. Prośba o porady

Object Storage Arubacloud
0 głosów
455 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez mihawooo Nowicjusz (120 p.)

Cześć!

Planuję zakupić składany PC od pewnej firmy która się w tym specjalizuje, jednak mają oni opcje wyborów podzespołów, jednak ciężko mi się w tym połapać z racji tego, iż aż tak się na sprzęcie nie znam. Coś, co chciałbym na pewno mieć do 2x dyski ssd o pojemności 500gb. myślę, że karta RTX 2060, 16 ramu minimum, ale są też do wyboru procesory. zasilacze, płyty główne, oraz nawet same karty graficzne, mimo, że wiem którą chce, strona udostępnia ich 4 modele. Poniżej udostępniam moją wstępna specyfikację, oraz inne opcje wyboru sprzętu. Bardzo bym prosił o pomoc i ewentualnie uzasadnienie dlaczego tak, a nie inaczej. Najbardziej nurtuje mnie to czym różnią się te grafiki, zasilacze, dyski. 

Dodam też, że co prawda najwięcej aktualnie na PC gram w CSGO. i tam bym chciał mieć najwięcej FPS, jednak posiadając już mocno gamingowy PC, chciałby,m ruszyć też inne wymagające gry na ustawieniach ULTRA, takie jak Wiedźmin 3, Assassin's Creed Odyssey itd, tak by chodziło to płynnie. Nie mówię, żeby Assassin's miał 100fps, ale stałe 60 na ultra byłoby mega.

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Jaki posiadasz budżet na ten komputer? Z systemem czy bez?
Osobiście bym odradzał w/w obudowy.
komentarz 7 sierpnia 2019 przez mihawooo Nowicjusz (120 p.)
Chciałbym z systemem. Budżet myślę że +/- 5500 zł.

Co złego jest z tą obudową? Wadliwe? Co polecasz innego?
komentarz 7 sierpnia 2019 przez mihawooo Nowicjusz (120 p.)

@Stever, Z tego co widziałem podobne komputery to kwota rzędu 5100-5400, myślę że ot by była dobra kwota, jednak jak będzie 5500 to nic się nie stanie.

komentarz 7 sierpnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

@mihawooo

Sam system to koszt 500 zł. Moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/4apxyea55

  • Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD
  • SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
  • SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold
  • MSI B450-A PRO
  • MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6
  • ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
  • SilentiumPC Armis AR7 TG
  • Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15
  • AMD Ryzen 5 3600

Ewentualnie praktycznie taniej i wydajniej MSI Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 (refflink) lecz musisz się liczyć z głośną pracą.

Alternatywa na platformie Intel https://www.x-kom.pl/lista/rvmworcox choć nie będzie to wydajniejsza konfiguracja od powyższej.

komentarz 7 sierpnia 2019 przez mihawooo Nowicjusz (120 p.)

A gdyby po prostu do tego https://www.x-kom.pl/lista/4apxyea55 wrzucić zamiast Ryzena wersje Intel I5-9600K ? będzie to działało? I rozumiem, że ewentualne późniejsze dołożenie drugiego dysku ssd nie stanowi problemu?

komentarz 8 sierpnia 2019 przez mihawooo Nowicjusz (120 p.)

@Stever, I w sumie jeszcze jedno pytanie, co to jest to "nv1d14 4tx w0lf3nst31n C0NTR0L bvndl3"?

komentarz 8 sierpnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Darmowy klucz do gry, dodatek do karty graficznej lub procesora.
komentarz 9 sierpnia 2019 przez mihawooo Nowicjusz (120 p.)
Chyba się zdecyduję na pierwszy wariant, tylko chciałbym jeszcze wiedzieć, czy można dołożyć jeszcze jeden dysk SSD lub HDD do tego zestawu? 512 to może być mało trochę, i pytanie czy obudowa SilentiumPC Armis AR7 TG a model SilentiumPC Armis AR7 TG RGB to to samo co ta pierwsza tylko z ledami? Bo chyba zdecydowałbym się na tą z RGB.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 268 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Theawilo Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...