• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed JSON.stringify(); is not a function.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2019 w JavaScript przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
zamknięte 6 sierpnia 2019 przez Zaqu93
let JSON = {"name": "xxx", "age": 00, "hobby": "xxx", "test": "xxx"};

let jsonString = JSON.stringify(JSON);

console.log(jsonString); // Error: JSON.stringify is not a function.

Witam.

Przychodzę z problemem którego znów nie rozumiem. Próbowałem znaleźć odpowiedź na ten problem lecz nigdzie nie mogę znaleźć. Gdy próbuję zamienić object na JSON za pomocą JSON.stringify pokazuje, że taka funkcja nie istnieje. Mój obiekt nie ma zadeklarowanych żadnych metod więc na pewno to nie jest problemem. Proszę o rozwiązanie tego dziwnego problemu i dziękuję za odpowiedzi :)

komentarz zamknięcia: Otrzymałem satysfakcjonującą odpowiedź

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
 
Najlepsza

Zmień nazwę zmiennej, w której przechowujesz JSONa, bo przesłaniasz obiekt wbudowany, który faktycznie ma funkcję stringify w sobie. wink

let json = {"name": "xxx", "age": 00, "hobby": "xxx", "test": "xxx"};
let jsonString = JSON.stringify(json);

 

komentarz 6 sierpnia 2019 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Dzięki wielkie... Ale jestem kretynem :P
2
komentarz 6 sierpnia 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Alternatywnie można odnieść się do JSON.stringify przez obiekt window:

let jsonString = window.JSON.stringify(JSON);

, ale nie zadziała to, gdy zmienną JSON zadeklaruje się słówkiem var, bo wtedy stanie się ona faktycznie własnością obiektu window.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2019 w JavaScript przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w JavaScript przez Frozenfroggie Użytkownik (990 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 515 wizyt
pytanie zadane 6 września 2021 w JavaScript przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...