• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia wojskowe - informatyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
268 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xwww Nowicjusz (120 p.)
Czesc.

Rozpoczynam przygotowania do rekrutacji na AMW lub WAT w przyszlym roku. Interesuja mnie kierunki takie jak: Systemy informacyjne w bezpieczenstwie (spec.Cyberbezpieczenstwo - AMW) lub Kryptologia i cyberbezpieczenstwo (spec.Cyberobrona / Bezpieczenstwo informacyjne - WAT).

Procz matur z matematyki i angielskiego, dodatkowego jezyka obcego i treningu sprawnosci fizycznej, chce podszkolic sie w kierunku bezpieczenstwa. Problem w tym, ze nie moge znalezc syllabusow tych kierunkow. Nie wiem za bardzo na czym warto mi sie skupic a ze wzgledu na to, ze tak naprawde na studia wojskowe jest coraz mniej chetnych, sa nizsze progi, nie musze byc przygotowany chociazby z matmy jakos specjalnie dobrze - wniosek, mam wiecej czasu na przygotowanie sie z IT.

Domyslam sie mimo wszystko, ze na 1.roku bede mial analize, algebre, fizyke, moze prawdopodobienstwo i statystyke, z przedmiotow IT to raczej wszystko ograniczy sie do podstaw typu algorytmy, struktury danych i programowanie w c/c++, moze jeszcze assembly lang. No i zastanawiam sie czy moze lepiej podszkolic sie w tym c/c++ i pogrzebac cos w assemblym czy moze zajac sie pythonem, moze pobawic sie troche roznymi linuxami w vmkach, moze skupic sie na debian based, by latwiej bylo mi sie przerzucic na kalego/parrota, moze jakies (novice)ctfy? Ciezko mi okreslic co konkretnie chce robic w bezpieczenstwie, po prostu chce sluzyc polskiej cyberobronnosci, na specjalizacje przyjdzie czas - chce wykorzystac rok na dobre podstawy.

Na te chwile umiem napisac jakies tam proste programy w pythonie,c, c++, ale to tylko rozne skladnie, logika programowania jest chyba identyczna lub bardzo podobna, umiem stworzyc stronke html/css, umiem troche poruszac sie w terminalu (ubuntu). Co sadzicie, za co sie zabrac przez ten rok? Dodam, ze raczej nie za bardzo interesuje mnie praca w cywilu pomimo lepszej kasy i braku obrozy/kaganca na x-nascie lat. Wole mundur.

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2019 przez Wraith Gaduła (4,370 p.)
Szkoda że w Polsce nie ma pieniędzy na takich ludzi jak ty. Żeby tak zebrać zespół i byście opracowywali i budowali drona wojskowego z rozpoznawaniem ludzi, celu itd. Zbudować go na przykład z panelami slonecznymi dodatkowo żeby miał zasilanie takie naprzykład na powrót i satelitarne sterowanie czyli wieeelki zasięg.

Lizałem to wszystko co mówisz i powiem ci że matme masz na 2 pierwsze lata lub nawet 3. Co często zniechęcało ludzi. Asembler jest taki sam jak inny jezyk, prosty tylko mało czytelny. Ponieważ ASM są na różne architektury procesora jak wiesz to ja sie uczylem na jednym wybranym same podstawy zasady a potem na kazdym bylo podobnie tylko z roznymi mapami pamieci. Ale generalnie kazda gra przy JMP gdzie sprawdzal kod byla dawales negacje wyniku i kazde zabezpieczenie gry sie poddawalo :) oczywiscie jeszcze to od sprawdzania sumy kontrolnej pliku.

 

Ale pomysł fajny uważam żeby jeszcze wojsko polskie potrafilo wykorzystac potencjal w mlodych ludziach heh to bylibysmy lepsi niz stany

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 581 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 650 wizyt
pytanie zadane 7 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez SensejChmiel Nowicjusz (180 p.)

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...