• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skan dowodu a bezpieczeństwo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,133 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)
Cześć,

Chciałbym usunąć swoje konto na Linkedin oraz na Oferii ponieważ już z nich nie korzystam. Niedawno założyłem sobie nowego emaila, a starego na który były zakładane konta na tych portalach usunąłem. Zarówno na Linkedin jak i na Oferii napisano mi, że jeśli chcę usunąć konto muszę wysłać skan dowodu osobistego. Moje pytanie to czy wysyłanie skanu dowodu takim portalom jest bezpieczne?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
zawsze możesz po prostu zmienić dane na jakieś fikcyjne i olać to konto :) Warto tylko dawać jakiś w miarę sensowne dane, np. Jan Kowalski a nie "adslkjgfa;kdps" żeby ewentualne walidatory Cię nie zlapały.
0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Wysyłanie skanu dowodu nie jest bezpieczne. Rozumiem na potrzeby banku, gdyż tam obowiązują procedury ale w innych przypadkach nie radze wysyłać dowodu. Nawet nie miałem pojecia, że linkedin prowadzi taką politykę. Jesteś pewien, że nie posiadają oni weryfikacji na mail lub nr telefonu?
komentarz 5 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
W czym bank jest bezpieczniejszy od innych organizacji? Tu i tu masz osoby 3, złudne poczucie bezpieczeństwa.
komentarz 5 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Nie napisałem, że bank jest bezpieczniejszy (choć mogłem zostać źle zrozumiany). Natomiast w przypadku banku nie ma innej opcji weryfikacji z przyczyn proeduralnych. W innych przypadkach unikał bym wysyłania skanów dowodu lub innego rodzaju kart płatniczych.
komentarz 5 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jak nie ma. Że dość często wyjeżdżam za granicę, bank mi zawsze blokował kartę, nigdy nie prosili o wysłanie dowodu, zawsze masz "quiz", seria pytań o Twoje konto, obecnie to chyba standard.
komentarz 5 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Dobra znów się nie rozumiemy. Mam na myśli poważne przypadki, gdzie weryfikacja przez infolinie nie wystarcza.
komentarz 5 sierpnia 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)

@pawi125, Tak jak napisałem, usunąłem starego maila a na oferii nie prowadzą weryfikacji telefonicznej.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 350 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 483 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,212 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez luna22 Obywatel (1,420 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...