• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usuwanie textu z długiego pliku tekstowego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
240 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Borys Użytkownik (830 p.)
zmienione kategorie 4 sierpnia 2019 przez Patrycjerz

Mam listę wszystkich miast polski i chciałbym usunąć dwie litery województwa w nawiasach np: (PK)

widziałem taki trick na linuxie albo cos 

link: https://www.youtube.com/watch?v=UtNYzv8gLbs&t=208s

tam jak ma imiona wszędzie dodaje " w każdej linii 

mam notepada ++ sublime text i notatnik windowsa

 

komentarz 3 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
W tych edytorach znam tylko mozliwosc znalezeinia np (pk) i usuniecia wszystkich, ale musialbys to wykonac 16 razy. W przypadku notepad ++ jest to chyba ctrl/strg + g albo h

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
wybrane 4 sierpnia 2019 przez Borys
 
Najlepsza
W sublime wyszukujesz regexem wszystkie nawiasy z dwiema literami: (\w\w) i masowo podmieniasz na nic (albo zaznaczasz wszystkie wystąpienia i ręcznie kasujesz wszystkie na raz)

W N++ pewnie też się podobnie da.
komentarz 4 sierpnia 2019 przez Borys Użytkownik (830 p.)
Ale jak daje (\w\w) to się nic nie podświetla. Mam plik ze wszystkimi miastami polski tylko że obok mają w nawiasach 2 litaery z nazwy województwa i chcę te nawiasy usunąć wszystkie
komentarz 4 sierpnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
komentarz 4 sierpnia 2019 przez Borys Użytkownik (830 p.)

Dzięki smiley

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 669 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w C i C++ przez julita998 Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2017 w C i C++ przez 4ever4 Nowicjusz (210 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...