• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop na studia - Huawei Matebook X Pro i5/8 GB RAM

Object Storage Arubacloud
0 głosów
692 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Wojo321 Nowicjusz (160 p.)
Witam.

Szukam laptopa na studia (programowanie stron, programy adobe) i znalazłem Huawei Matebook X Pro z i5 8 gen. i 8GB RAM. Czy ktoś z was ma może ten model i może podzielić się wrażeniami z użytkowania? Czy ten wariant starczy wystarczy do tego typu zadań? Zależy mi także na mobilności, dobrym wykonaniu i długim czasie pracy na baterii (a z tego co widzę to ten laptop posiada co najmniej dwie pierwsze cechy). Wiem, że jest mocniejszy model z i7, 16 RAM i kartą graficzną ale jest poza moim budżetem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
komentarz 4 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Ogólnie jeżeli waga nie gra roli, to fajną opcją są DreamMachine.
komentarz 4 sierpnia 2019 przez Wojo321 Nowicjusz (160 p.)
Właśnie o to chodzi, że gra i to bardzo. Bo potrzebuję sprzęt jak najbardziej mobilny. Ale dzięki za sugestię ;)
komentarz 5 sierpnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Ogólnie to używany mackbook pro z 2016 chyba, zbiera na tym forum dobre opinię, może byś się nim zainteresował.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Na studenckie potrzeby powinien wystarczyć. Moim zdaniem największym minusem w tym modelu jest błyszcząca matryca i również trochę cena.

Dużo taniej dostaniesz modele biznesowe
Acer TravelMate X5 i7-8565U/16GB/512/Win10P FHD IPS (refflink)|
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji Whisky Lake, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa lekki waga poniżej 1kg, 3 letnia gwarancja biznesowa.

Ewentualnie z Ulatrbooków
MSI PS42 i7-8565U/16GB/512/Win10 MX250 (refflink)
Z dobrej jakości matrycą lecz matową.

komentarz 4 sierpnia 2019 przez Wojo321 Nowicjusz (160 p.)
Już wcześniej patrzyłem na ten model MSI ale ostatnie wybór padł na Asus Zenbook UX433FN a parametry te same. Może to głupie ale po prostu w designie mi coś się w nim nie podobało. W każdym razie dzięki za propozycje :)
komentarz 5 sierpnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Też jest to dobry wybór, ważne abyś to Ty był zadowolony.
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja na twoim miejscu bym się wstrzymał z zakupem. Huawej w lutym tego roku ogłosił nowy model Huawei Matebook x pro 2019.  Z tego co wiem to jest on dostępny od maja w Chinach. Myślę że obniżki cen Matebook są właśnie spowodowane tym że niebawem będzie nowy następca.
komentarz 4 sierpnia 2019 przez Wojo321 Nowicjusz (160 p.)
Ja wiem tylko niestety potrzebuję sprzęt praktycznie na już. W każdym razie wybrałem ASUSa Zenbook. Za 2 dni okaże się czy był to dobry wybór.
komentarz 4 sierpnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli potrzebujesz sprzętu na już to myślę że to bardzo dobry wybór.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,804 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez amersmo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,338 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...