• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prośba o opinię kursu/bloga [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
213 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2019 w SQL, bazy danych przez oracledev Użytkownik (620 p.)

Cześć wszystkim.

Od jakiegoś czasu tworzę mały blog/kurs (do tej pory 3 artykuły) dotyczący programowania w SQL na bazie Oracle. Chciałbym, żeby to co piszę było dla osób średniozaawansowanych tzn. takich którzy znają podstawy SQL i mieli już pierwsze styczności z optymalizacją. Tak więc piszę dla Testerów, Analityków, programistów różnych języków np. Javy oraz dla początkujących programistów baz danych. Tak jak wspominałem wcześniej do tej pory napisałem 3 artykuły które są o indexach.

Dajcie mi proszę znać, czy forma w jakiej piszę jest przystępna i zrozumiała. Czy nie opisuję za dużo lub czy przykłady nie są zbyt "abstrakcyjne". Czy nie piszę zbyt skomplikowanych rzeczy a może opisuję banały? Co poprawić a co robię dobrze?

Link: http://oracledev.pl

Możliwe odpowiedzi:
Więcej opisów (0 głosów)
Mniej opisów (0 głosów)
Więcej przykładów (3 głosów, 43%)
Mniej przykładów (0 głosów)
Rób bardziej skomplikowane przykłady (1 głos, 14%)
Rób mniej skomplikowane przykłady (1 głos, 14%)
Pisz o podstawach, to co piszesz jest niezrozumiałe (0 głosów)
Pisz o trudniejszych rzeczach, opisujesz banały (2 głosów, 29%)
Jest OK, nic nie zmieniaj (0 głosów)
komentarz 1 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Szkoda, ze tylko dla srednio zaawansowanych, bo brakuje najwidoczniej dobrych kursow odnosnie baz danych i sql, bo czesto pojawiaja sie pytania o podstawy
komentarz 1 sierpnia 2019 przez oracledev Użytkownik (620 p.)
Właśnie mam wrażenie, że kursów o podstawach jest cała masa. Jako podstawy rozumiem: SELECT, INSERT, UPDATE, GROUP BY, ORDER BY etc. 99% kursów które widziałem są właśnie o podstawach.

Chyba, że o innych podstawach piszesz?
komentarz 1 sierpnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Mowie o innych, czyli planowanie baz danych, restrukturyzacja, postaci normalne itp
komentarz 1 sierpnia 2019 przez oracledev Użytkownik (620 p.)
Faktycznie, piszesz o podstawach baz danych w ogóle, nie samego SQL. Kursów które by tą tematykę poruszały nie ma :)
komentarz 1 sierpnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Przydałby się kurs jak wycisnąć z bazy MAX-a, optymalzacja zapytań, praca asynchroniczna, itp.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2019 przez oracledev Użytkownik (620 p.)
Gdyby ktoś był zainteresowany dodałem nowy wpis, gdzie mam nadzieję zamieściłem więcej przykładów:

https://oracledev.pl/kolejnosc-warunkow-w-where/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2019 w Nasze poradniki przez oracledev Użytkownik (620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 308 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2020 w Nasze projekty przez oracledev Użytkownik (620 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 588 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2020 w Nasze poradniki przez oracledev Użytkownik (620 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...