• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka spokojna, powtarzalna praca w IT

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
719 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zimm Nowicjusz (120 p.)
Wiem że tematów o wyborze kariery było już trochę, ale moje pytanie jest trochę nietypowe. Dziwnie to zabrzmi, szukam pomysłu na stanowisko na którym... niewiele się dzieje, można by wręcz powiedzieć, że jest nudne, ale przy okazji dość stabilne. Cóż, taka potrzeba - lubię święty spokój. Kasa jest u mnie sprawą drugorzędną.

Mam doświadczenie z adminką, Linuxami, rozwiązywaniem incydentów i słuchaniem krzyków klientów i zdecydowanie to nie jest to. Trafiła mi się oferta pracy na monitoringu, który wydaje się w miarę w porządku. Chodziło mi kiedyś po głowie nauczenie się jakiegoś języka skryptowego, ale zastanawiam się, czy da się je wykorzystać na jakimś stanowisku, które by pasowało do mojego opisu, jak na razie kojarzą mi się one wyłącznie z adminką - ale pewnie to tylko moje wyobrażenie i pewnie to noie jedyna działka gdzie się je wykorzystuje.

Dziekuje z góry za sugestie.
3
komentarz 1 sierpnia 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Tylko że praca w IT, i to nie zależnie czy to praca przy składaniu komputerów czy w jako programista to przede wszystkim rozwiązywanie nietypowych problemów i trudno mówić tu o powtarzalności
komentarz 2 sierpnia 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)

hehe

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Możesz poszukać znajomości w biurokracji i iść do urzędu ale z dala od komputerów. Niestety przy problemach komputerowych trzeba cały czas kombinować i szukać nietypowych rozwiązań.
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2019 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Wydaje mi się, że kolega szuka pracy którą będzie mógł całkowicie zautomatyzować i brać pieniążki za nicnierobienie.
Gdzieś, kiedyś już coś takiego czytałem. O sysadminie, który oskryptował sobie wszystkie możliwe zadania w pracy. Nawet robienie kawy.
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2019 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Może testowanie ręczne?
komentarz 2 sierpnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
pracuję z testerami manualnymi na co dzień i na pewno nie jest to spokojna praca nie wymagająca ciągłych zmian itp. Klikanie po stronce oki, ale tester to również pisanie i utrzymanie testów automatycznych co już wymaga pewnej znajomości programowania i obeznania w tym temacie. Ponad to testowanie to również analiza logów czyli znajomość narzędzi jak np. Kibana, Elastic, Grafana, New Relic itp. itd. Nie wyobrażam sobie, aby tester nie umiał analizować logów z proda czy środowisk dev...
–1 głos
odpowiedź 2 sierpnia 2019 przez Bartek2210 Obywatel (1,310 p.)
Jak w komentarzach wyżej informatyka to dziedzina ciągłych zmian i rozwiązywania problemów. Jedynie co jest minimalnie powtarzalne to programowanie front endowe, ale niestety i tam występują zmiany i często trzeba szukać rozwiązania jakiegoś problemu, chyba, że będziesz robić strony na zlecenie według przygotowanego szablonu, ale zapotrzebowanie w tym kierunku spada. Powtarzalność co najwyżej będziesz mieć wpisując jakieś dane do excela lub prowadząc jakieś ankiety.
2
komentarz 2 sierpnia 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Programowanie front-endowe nie jest powtarzalne. Kilkanaście lat temu pisało się w czystym htmlu, potem był (i dalej jest wordpress) a teraz mamy Angulary, Vue, Reacty etc... za 5 lat też pewnie będzie coś nowego...

Pozatym kwestie designu ciągle się rozwijają. Kiedyś byłeś uradowany jak miałeś kwadratowy button... teraz bez zaokrągleń nie podchodz :) To samo z zaokrąglanymy zdjęciami (facebook)... Jest tego masa i wszystko się zmienia, niezależnie czy to front-end czy back-end.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 565 wizyt
pytanie zadane 21 września 2016 w Nasze projekty przez shenlong70 Początkujący (290 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 645 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 287 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...