• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bład systemu Windows: W komputerze jest za mało pamięci Wirtualnej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
776 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Akwateros1432falkowy Początkujący (390 p.)

Jak właczam komputer w systemie Windows XP to wyskakuje mi po jakimś czasie albo odrazu, że komputer ma za mało pamięci wirtualnej. Jeśli ktoś ma pomysł co to może być to napiszcie. Dziękuję z górysmiley

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez dixtel Użytkownik (680 p.)
włączam, bije po oczach
komentarz 27 lipca 2015 przez Akwateros1432falkowy Początkujący (390 p.)

O co chodzi, zapytałem się tylko co jak komputer ma za mało pamięci wirtualnejfrown

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
Czy procesor i/lub system jest 32-bitowy?

Grasz w jakieś gry, gdy to się zdaża?

Kombinowałeś przy pliku boot.ini?
komentarz 27 lipca 2015 przez Akwateros1432falkowy Początkujący (390 p.)

Procesor mam 32-bitowy i nie gram w gry, i z takimi żeczami jak boot.ini się nie bawię, bo nie jestem informatykiemlaugh

komentarz 27 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
A ile twój komputer ma pamięci RAM? Może podałbyś informacje z poboru pamięci z jakiegoś programu lub z menedżera zadań?
komentarz 27 lipca 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
W takim razie nie wiem, co to może być.

Istnieje coś takiego, jak rozszeżenie pamięci procesów z 2GB do 3GB, a wtedy systemowi zostaje tylko 1GB i może on się w tym nie zmieścić (szczególnie karta graficzna), ale jak nie kombinowałeś przy boot.ini, to raczej nie o to chodzi.
komentarz 28 lipca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
menadżer zadań w xp po zapełnieniu ram pokazuje tylko użycie pliku stronnicowania, polecam cpuz.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Przeskanuj ccleanerem. I sam tez przejrzyj procesy. Najlepiej w momencie kiedy ci to wyskoczy. Ew. po prostu ją zwiększ, ale to raczej nie rozwiązanie :D ( Panel ster. -> System -> zaaw. ustawienia (po prawej) -> Zaaw. -> Wydajnosc (Ustawienia) -> Zaawansowane -> Zmien ).
komentarz 27 lipca 2015 przez Akwateros1432falkowy Początkujący (390 p.)

Mam wejść do panelu sterowania, bo mam Windows 8.1wink

komentarz 27 lipca 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
To jest pytanie, czy co, bo nie rozumiem?
komentarz 27 lipca 2015 przez Akwateros1432falkowy Początkujący (390 p.)
jak nie chcesz to nie musisz odpowiadadź. To proste :D
komentarz 27 lipca 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Co się właśnie stało. Pytam sie prosto: "Mam wejść do panelu sterowania, bo mam Windows 8.1" - co to znaczy? To jest pytanie? Jak masz wejść do panelu sterowania? To polecam stawiać znak zapytania... Możesz wejść wpisując np. panel sterowania w wyszukiwanie :|

komentarz 27 lipca 2015 przez Akwateros1432falkowy Początkujący (390 p.)

oj oj. Nie wstawiłem małego znaku zapytania, poprostu apokalipsasurprise

komentarz 28 lipca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
nie, ale zdanie zaczęło wyglądać jak stwierdzenie faktu, a tak rozumiane nie ma sensu.
komentarz 28 lipca 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Ziomek, po prostu nie zrozumiałem, a przynajmniej nie byłem pewien o co ci chodzi. Nie musisz od razu "jak nie chcesz to nie odpawiada ;////// mimi ", tym bardziej, że pytanie było dość dziwne. W panel sterowania się wchodzi tak samo jak wszędzie (bo w 8.1 tez jest pulpit, nie? ) albo wyszukując "panel sterowania". No specjalnie sprytne to nie jest. Anyway, zrobiłeś to co ci poradziłem?

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 638 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2020 w C i C++ przez RufinB Obywatel (1,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez madis Użytkownik (540 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...