• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak windowsa / czegokolwiek podczas bootowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
162 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)
Witam,

Wczoraj instalowałem linux minta, ale miałem z tym dużo problemów. Pod koniec dnia dotarłem do instalacji, ostatnie okienko dialogowe komunikowało, iż niezbędny jest restart komputera. Zresetowałem, ale wyskoczyły mi wiadomości typu boot failed, pls restart system.

Mam takie okienko do wyboru:

https://imgur.com/a/C4md1Nr

 

Niestety nie widać windowsa :( Gdy wyjmę usb z portu i uruchomie lapka to:

https://imgur.com/a/qIxioik

 

Boję się, że podczas instalacji linuxa mogłem coś usunąć.

Czy jest  możliwe przywrócenie windowsa zachowując przy tym jak najwięcej danych?

Korzystam z Lenovo, [wcześniej] Windows 10.

Z góry bardzo bardzo dziękuję za okazaną mi pomoc!
komentarz 31 lipca 2019 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Jak instalowałeś linuxmint?

- prawdopodobnie mogłeś usunąć W10
komentarz 31 lipca 2019 przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)
komentarz 31 lipca 2019 przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)
Jeśli to pomoże to kierowałem się tym poradnikiem podczas instalacji:

https://youtu.be/GlZddqfmq78
komentarz 31 lipca 2019 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Chodzi mi czy dałeś instalacje obok, czy cały dysk, czy ręczne partycjonowanie, jeżeli dałeś cały dysk to W10 usunąłeś na pewno.
komentarz 31 lipca 2019 przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)
No robiłem jak ten gościu z yt. I raczej to jest ręczne partycjonowanie, bo sam przydzielałem wielkość przestrzeni dla np. przestrzeni wymiany.
komentarz 31 lipca 2019 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Jak robiłeś tak jak na filmie to z pewnością usunąłeś W10
komentarz 31 lipca 2019 przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)
Nie ma możliwości przywrócenia w10?
komentarz 31 lipca 2019 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Raczej nie, pozostaje ponowna instalacja W10
komentarz 31 lipca 2019 przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)
Hm, a skoro mam dostep jeszcze do linuxa i ponownej instalacji to czy mogłbym jakoś przygotować inny pendrive dla W10 czy muszę gdzieś kupić nośnik instalacyjny?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2019 przez barryg Nowicjusz (190 p.)
Instalacja byla z pendrive/plyty? Skoro jest komunikat, ze nie ma bootable device to moze wystarczy w biosie cos przelaczyc? U mnie w dellu mozna sobie ustawic czy najpierw ma sie wlaczac os z dysku czy z urzadzenia, mam ubutnu a mimo wszystko moge sobie przestawic na windowsa. Wejdz tam i sie pobaw troche, jak znasz angielski to moze trafisz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 361 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,397 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...