• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odwołanie od decyzji OKE, unieważniony egzamin E.14

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
2,115 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2019 w Egzaminy zawodowe przez cysio99 Początkujący (290 p.)
Witam.
Na końcu czerwca tego roku pisałem praktyczny egzamin zawodowy E.14 który okazał się bardzo łatwy (jeden z najłatwiejszych arkuszy wogóle). Poszedł mi on bardzo dobrze, liczyłem nawet na 100%. Niestety dzisiaj dostałem telefon ze szkoły, że mój egzamin został unieważniony ze względu na nienależyte przygotowanie stanowiska do egzaminu. Prawdopodobnie laptop na którym egzamin się odbywał nie miał zablokowanej łączności i połączył się z jakimś wifi (lub był już połączony). Ja tego nie zauważyłem. Przypuszczam, że na wykonanych przeze mnie screenshotach widać ikonkę połączenia z siecią. Podejrzewają, że korzystałem z sieci do napisania egzaminu, a ja nawet nie byłem świadomy, że mam jakiekolwiek połączenie. Komisja mnie na niczym nie przyłapała, do egzaminu byłem przygotowany i nawet nie miałbym potrzeby ściągać czegokolwiek. Dyrektor szkoły przyznała, że jest to ich wina i niedopatrzenie, ale egzamin muszę napisać ponownie, w styczniu. Czy jest szansa, żeby się jakoś odwołać i udowodnić brak mojej winy? Nie ukrywam, że w styczniu będę miał inne zmartwienia i rzeczy typu zajęcia na studiach i sesję za pasem i nie będę miał za bardzo czasu na poprawianie egzaminu oblanego z nie swojej winy.

Uprzedzam pytania: nie, nie ściągałem i nie próbuję teraz wszystkiego odwinąć.

W liście informującym o unieważnieniu nie napisali jaki mają dowód, który powoduje, że egzamin jest unieważniony. Napisali tylko, że stanowisko nie było dobrze przygotowane.

4 odpowiedzi

+11 głosów
odpowiedź 31 lipca 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Powiem wprost dorośli spieprzyli sprawę, a system ukarał młodego.

Powiem Ci, że chyba nic nie możesz zrobić, jedynie to nagłośnić sprawę na Wykopie, że takie było zajście

 

Powodzenia
3
komentarz 31 lipca 2019 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Tak jak napisał kolega - samemu ciężko Ci będzie co kolwiek wskórać, możesz próbować jeszcze odwoływać się do wyższych instancji (jeżeli tak się da - z prawa jestem słaby), ale na początku nagłośnienie sprawy będzie najlepszym rozwiązaniem.
+3 głosów
odpowiedź 31 lipca 2019 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Jestem nauczycielem zawodowych przedmiotów informatycznych i też przygotowuję pracownię do egzaminu z kwalifikacji E.14. W wytycznych dla asystenta technicznego (tak nazywa się funkcja odpowiedzianego za przygotowanie pracowni) jest wyraźny zapis, aby odłączyć kabel sieciowy, a w przypadku karty Wi-Fi - wyłączyć ją (w trayu muszą być widoczne ikonki interfejsu sieciowego z czerwonym iksem). Z twojego opisu wynika, że winny jest asystent techniczny. Komisja nie ma w instrukcji obowiązku sprawdzania sprzętu - to zadanie dla asystenta. Czy coś zdziałasz? Możesz poradzić się prawnika, ale to kosztuje. Idź może i spróbuj w kuratorium, jak ci radzono. Tak przy okazji, CKE to państwo w państwie i praktycznie nie ma na nich bata. I jeszcze jedno. Postępowanie asystenta to "najlepsze" uzasadnienie podwyżek po 1000 zł jak leci dla każdego (o co zapewne strajkował w kwietniu. Tak, wiem, strajk nie był tak naprawdę o pieniądze, ale o zrobienie zadymy przedwyborczej). Walcz, a przynajmniej zjedź jak "bure suki" dyrekcję i asystenta. Należy im się.
1
komentarz 31 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Tak, wiem, strajk nie był tak naprawdę o pieniądze, ale o zrobienie zadymy przedwyborczej

Punkt widzenia zależy od punktu widzenia. Środowiska skłonne obecnej partii rządzącej twierdzą że to specjalnie przed wyborami, środowiska nauczycieli mówią tylko, że jest to strajk o pieniądze,które im się należą za ciężką pracę. 

1
komentarz 31 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

 należą za ciężką pracę.

Właśnie widać jak ciężką i trudną mają prace. Z mojego punktu widzenia, połowa nadaje się do wywalenia, szczególnie mowa o "zawodowcach", bo ktoś kto uczy przedmiotu związanego z technologią... Ahhh nawet nie będę kończył. Trzeba zacząć od tego, że skoro nauczyciel był by dobrym specjalistą, to by w szkole nie siedział...

1
komentarz 31 lipca 2019 przez cysio99 Początkujący (290 p.)

@SzkolnyAdmin, dzięki za odpowiedź. Najgorsze jest ta świadomość, że szkoła totalnie mnie zawiodła, olała i próbuje zbyć temat. Ładnie mi się odpłacili za jeżdżenie na promocje i udzielanie pomocy w szkole wszystkim, którzy o nią poprosili, a odnośnie asystenta, to przestał odpisywać na messengerze po tym jak się dowiedziałem o unieważnieniu i do niego napisałem, wcześniej jak było trzeba to normalnie odpisywał :/ 
Jeszcze jedna sprawa mnie zastanawia - w tym czasie dziesięciu minut na zapoznanie się ze sprzętem nie wolno mi było uruchomić laptopa. Musiałem zrobić to dopiero w czasie rozpoczęcia właściwego czasu. Czy to jest normalne? Tak jest wszędzie?

1
komentarz 31 lipca 2019 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
edycja 31 lipca 2019 przez SzkolnyAdmin
10 minut przeznaczone na zapoznanie się ze stanowiskiem egzaminacyjnym jest odliczane od czasu przeznaczonego na egzamin (150 minut zaczyna biec dopiero po zapoznaniu się). Dziwne, że nie mogłeś uruchomić laptopa - to przecież jest zapoznanie się ze stanowiskiem, np. sprawdzenie działania oprogramowania. Spróbuj powołać się na to zdarzenie, ewidentnie doszło do naruszenia procedur (tym razem ze strony komisji). U mnie w szkole zdający normalnie uruchamiają komputery i sprawdzają działanie oprogramowania. Ale to ja udzielam instruktażu stanowiskowego (był taki u ciebie?) i wprost mówię "Uruchomcie komputery i sprawdźcie ich działanie oraz działanie oprogramowania". Kilka razy coś wyskoczyło (starocie szkolne się sypia, a dyrekcja kasy nie da) i wtedy jest czas na szybką naprawę.

Powodzenia w walce o swoje, ale - nie chcę cię dołować - na wiele nie licz.
komentarz 31 lipca 2019 przez cysio99 Początkujący (290 p.)
Te wszystkie instrukcje mówił nam przewodniczący, nie techniczny. Również przewodniczący zakazał mi uruchamiać komputer. W tej sprawie jest tyle nieścisłości i śliskich rzeczy, że nie wiem za co się zabrać O_o
komentarz 31 lipca 2019 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

@Mariusz08, najpierw o sobie, aby rozwiać część mitu n-la nieudacznika: pracuję w zespole szkół informatycznych (i jeszcze inne zawody), a dodatkowo w firmie programistycznej (jako firma świadcząca usługi - taki podwykonawca). Dlaczego szkoła? Słowa kluczowe to płatnik ZUS (taka rzeczywistość samozatrudnionego, koleżanki i koledzy informatycy tak samo).

Konto założyłem, bo "ruszyła" mnie historia założyciela tematu. Ewidentnie został skrzywdzony przez olewającego swoje obowiązki nauczyciela i ogólnie przez szkołę (patrz jak opisuje obecne postępowanie szkoły: nie odpowiadają na jego maile i wiadomości).

Co do strajku, to naprawdę trzeba było nie wiedzieć "co poeta miał na myśli", aby sądzić, że powodem było 1000 zł podwyżki. Ale jak najbardziej, tacy i u mnie w szkole też się znaleźli - sądzisz, że nauczą młodzież "czytać miedzy wierszami"? Nie jestem zwolennikiem żadnego rządu, ale nauczyciele strajkują tylko przeciwko określonej opcji politycznej. Ja w żadne nawalanki partyjne nie mam zamiaru się bawić, ani być mięsem armatnim polityków.

0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2019 przez cysio99 Początkujący (290 p.)
AKTUALIZACJA: Dzwoniłem do OKE i powiedzieli mi, że mam podziękować szkole, to jest unieważnienie proceduralne egzaminu i nie ma możliwości odwołania.

Czy wogóle brak możliwości odwołania jest zgodny z prawem? To od czego była tam ta komisja? Od zgarnięcia pieniędzy za chodzenie po sali czy za nadzór czy ktoś tam czegoś nie kombinuje?
2
komentarz 31 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
chodzilo raczej o to, ze mozesz sb zlozyc, ale i tak nie zostanie rozpatrzone na Twoja korzyść. Wiadomo jest to przykre niedopatrzenie, a osoba ktora byla odpowiedzialna za przygotowanie stanowiska powinna poniesc kare.

Ale jak chcesz sprawdzoc dokladnie, to artykul 126 albo 127 prawa administracyjnego odnosi sie do odwolania
komentarz 31 lipca 2019 przez cysio99 Początkujący (290 p.)
Masakra. Znaczy się napisać ten egzamin to dla mnie żadna trudność, tylko najgorsze dla mnie jest to, że wiąże sie to z opuszczaniem zajęć na studiach praktycznie przed sesją.
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2019 przez cysio99 Początkujący (290 p.)
A co sądzicie o pomyśle odezwania się do jakiejś innej instytucji typu Kuratorium Oświaty? Słyszałem, że często pomagają ale czy w tej sytuacji też by dali radę?
komentarz 31 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Odwolales sie do 1 instancjo, wiec watpie zeby 2 cos pomogla. Ale probowac mozesz, nie zaszkodzi

Podobne pytania

–6 głosów
1 odpowiedź 811 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2019 w Egzaminy zawodowe przez Joachim234 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,309 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 952 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2017 w Egzaminy zawodowe przez dawcio1445 Nowicjusz (120 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,646 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...