• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z monitorem (głównie z wejściem dc-in)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
439 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Bezy Bywalec (2,280 p.)

W ostatnim czasie mój zasilacz nie działał zbyt sprawnie, by mógł przesłać obraz musiałem go do ciskać do złącza dc-in, Po czasie w ogóle nie dawał obrazu. Pomogło dociskanie wtyczki zasilacza palcem,  do czasu gdy samo to nie pomagało. Zastanawia mnie czy jest możliwość wymiany wtyczki dc-in ?..Co mogę zrobić w tym przypadku? Niechcę iść do informatyka ponieważ lubię naprawiać takie rzeczy sam..Na dole znajdziecie screeany jak to wygląda!!

https://imgur.com/a/9uy5oL7

Każda pomoc mi się przyda!!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2019 przez Ewaryst Ławecki Obywatel (1,710 p.)
wybrane 31 lipca 2019 przez Bezy
 
Najlepsza
Rozkręć go i zobacz co się stało, może ułamało się coś w środku i urywa przejście zasilania. Możliwość wymiany wtyczki jest zależna od tego czy jest ona "jednością" z zasilaczem. Wtedy byś musiał wymienić cały zasilacz lub jakoś przymocować nową. Taką wtyczkę zawsze możesz poszukać na internecie.
komentarz 30 lipca 2019 przez Bezy Bywalec (2,280 p.)

A i warto dodać że nie jest to wina zasilacza ponieważ mam też drugi monitor i gdy podpinam go drugim zasilaczem dzieje się to samo jak w przypadku pierwszego, Ale ...

 

Rozkręciłem monitor jak mówisz, i sam nie potrafię określić co mu jest sam zobacz

https://imgur.com/a/UJv1HIk

Wygląda że wszystko okej jest z tą wtyczką zresztą nie wiem..

Mam jedno pytanie czy można wymienić całą tą (chyba tak się to nazywa ) płytę główną monitora (chodzi mi o zieloną płytkę )

komentarz 30 lipca 2019 przez Ewaryst Ławecki Obywatel (1,710 p.)
Do takich napraw najlepiej zawsze używać multimetru i po prostu sprawdzić gdzie masz przejście. Oczywiście musisz zachować szczególną ostrożność żeby nie zrobić jakiegoś  zwarcia, bo mogło by przynieść nieciekawy efekt.

Jeśli masz miernik sprawdź czy po podłączeniu zasilania do wtyczki prąd przechodzi na płytkę, jeśli nie to już masz odpowiedź.

Płytkę można wymienić, ale  znalezienie takiej na internecie może nie być łatwe.
komentarz 30 lipca 2019 przez Bezy Bywalec (2,280 p.)
A i jeszcze dopytam Czy płyta główna monitora musi być taka sama (oryginalna z tego modelu) czy może być (jeżeli taka jest) uniwersalna z innego monitora??
komentarz 31 lipca 2019 przez Ewaryst Ławecki Obywatel (1,710 p.)
Tego już niestety nie jestem pewny, ale najlepiej by było jakby była ta sama.
komentarz 31 lipca 2019 przez Bezy Bywalec (2,280 p.)
Sprawdziłem czy można wymienić płytę główną i doczytałem że nie jest to możliwe, (Musi być taka sama, w tej płycie znajduje się całe oprogramowanie monitora więc nie da się tego zrobić. Postaram się wymienić gniazdo dc-in) Dziękuję za wszelką pomoc

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Maciusieczex Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 144 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...