• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

bezpieczeństwo hacking

Object Storage Arubacloud
0 głosów
251 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Pathss Nowicjusz (120 p.)
Witam, mam dość duży problem,od 7 lat choruje na nerwice lękową.Chodzi o to, że na Facebooku miałam takie poboczne konto, nie z moimi zdjęciami itd, ustawiłam jakieś zdjęcie blondynki z internetu i na tym koncie pisałam do osob które mnie zablokowały w celu wyjaśnienia sytuacji. Nie robiłam na nim nic złego, po prostu służyło do celów pobocznych. Ustawilam tam jakieś nowe profilowe, dodałam miasto w którym mieszkam, żeby było wiarygodnie, ze ta osoba naprawdę istnieje.Wchodze na to konto po 2 godzinach a tam 600 zaproszeń do znajomych od jakichś Arabów i innych obcokrajowcow. Ja spanikowana, nie wiedziałam co zrobić, a moja koleżanka z która wtedy siedziałam powiedziala ze przecież to nie moje konto, a ze byłam zalogowana na jej telefonie to zaczęła przyjmować te osoby, mówiąc ze konto będzie bardziej wiarygodne jak będę miała więcej znajomych. Poprzyjmowala mi chyba z 400 osób i ja nie dam rady tego sama usunąć. A problem jest taki, ze panicznie boje się ze ktoś z tych przyjętych osób to jakiś morderca i namierzy moj adres, ze na to konto logowalam się z mojego telefonu i przyjedzie i zabije cała moja rodzine. Ja wiem jak to brzmi, ale nigdy nie wiadomo kto czai się na Facebooku. Chociaż tyle ze to nie było moje konto, tylko konto na którym nie ma żadnych moich danych. Ale mimo wszystko nigdy nie zdarzyło mi się żeby w przeciągu dwóch godzin dostać tyle zaproszeń do znajomych od jakichś Arabów. Jak z każdej sytuacji wcześniej umiałam znaleźć jakieś wyjście to teraz nie wiem co mam zrobić. Jestem pewna ze ktoś z nich(a byli tam tacy jacyś dziwni) namierzy moj adres i będę  w niebezpieczeństwie. Nie chciałam zrobić nic złego, ja stworzyłam tamto konto tylko i wyłącznie do celów pobocznych, do sprawdzania profili jakichś osób co mnie zablokowały. A teraz koleżanka  poprzyjmowala mi tam z 400 osób i się boje strasznie. To wszystko nie jest na moje nerwy i po prostu mam dosyć. Dzisiaj znowu wstałam o 6 bo jestem taka zestresowana ta sytuacja ze nie daje sobie rady. Na dodatek nie widzę wyjścia z tej sytuacji bo przecież nie będę pisała do ponad 400 osób czy przypadkiem nie znaleźli mojego adresu, bo to jest niewykonalne a połowa i tak nie odpisze. To teraz wyglada tak jakbym sama pchała na siebie te problemy ale przecież ja nie chciałam przyjmować tych ludzi Zwariuje, bo to się stało wczoraj jakoś wieczorem a ja nie mogę przestać o tym myśleć, kolezanka się nie przejęła ale ja tak, bo to moj dom i moje bezpieczeństwo jest zagrożone. Totalnie nie wiem co mam robić, najchętniej wyniosłabym się z tego domu w cholerę bo tak strasznie się boje o moje życie, ze naprawdę ktoś mi zrobi krzywde. Z tej sytuacji nie ma wyjścia i na pewno sobie z tym nie poradzę, przepraszam ze zabrałam Wam czas na przeczytanie tego. Nie wiem co mam zrobić i wiem, że to, że dałam mojej koleżance poprzyjmować tych ludzi było totalną głupotą. Czy jest możliwość ze ktoś rzeczywiście mnie namierzy?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2019 przez Torre Nowicjusz (210 p.)
Po samym dodaniu do znajomych miałby wyśledzić adres? Dobrym pomysłem byłoby nie wchodzić w linki od takich osób,  nie pobierać plików.O ile jeszcze tego nie zrobiłaś polecałbym udać się z tym problemem do psychologa.
komentarz 30 lipca 2019 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Nie klikać w linki - to ważne.

Dodałbym jeszcze zmienić hasło i wyłączyć konto z Facebooka, następnie zapomnieć o wszystkim. Jeżeli to konto i tak jest fałszywe to żadna strata. Te Araby to bardzo możliwe że boty, byleby z nimi nie pisać.
komentarz 30 lipca 2019 przez Pathss Nowicjusz (120 p.)
Czyli jeśli usunelam konto i nie podałam nigdzie adresu to nie ma możliwości żebym była w niebezpieczeństwie? Miałam tych ludzi w znajomych około dwóch dni
komentarz 30 lipca 2019 przez Torre Nowicjusz (210 p.)
Nie ma możliwości żebyś była w niebezpieczeństwie.
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2019 przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Jeśli nie podałaś adresu w żadnym miejscu, "wyśledzić" myślę że nie mają jak.

Panikujesz, sam mam nerwicę lękową i bardzo dobrze cie rozumiem, nie rozumiesz jak działa facebook i ludzie dlatego się boisz co jest normalnym zachowaniem, a z tego co napisałaś naprawdę nie ma o co się bać, dlatego już możesz odetchnąć, ew. to konto możesz skasować i założyć kolejne lub poświęcić to żmudne 10 minut i pokasować znajomych.

~ wejdź z konta koleżanki na swoje fake i zobacz co widzą inni żeby poczuć się lepiej.

~ zaufaj, ktoś z arabi kto cie nawet nie zna raczej nie będzie miał potrzeby zaburzenia swojego poukładanego życia aby narobić problemów całkowicie obcej osobie w innej części świata.

z nerwicą "walczę" 10 lat i wygrywam, jak chcesz o coś pytać pisz PW.
komentarz 30 lipca 2019 przez Pathss Nowicjusz (120 p.)
Czyli jeśli usunelam konto i nie podałam nigdzie adresu to nie ma możliwości żebym była w niebezpieczeństwie? Miałam tych ludzi w znajomych około dwóch dni. Strasznie się obawiam, że wśród tych osób był człowiek który naprawdę byłby w stanie zrobić mi krzywde
komentarz 30 lipca 2019 przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Myślę że nie ma takiej możliwości.
komentarz 30 lipca 2019 przez Pathss Nowicjusz (120 p.)
No ale jednak pewności nie ma, więc pewnie będę się jeszcze denerwować
komentarz 30 lipca 2019 przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Takie dane przechowuje facebook i nawet policja ma problem z dostępem do nich, nie mówiąc już o randomowych osobach.
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2019 przez Adusiek Użytkownik (660 p.)
Witaj. Możesz być spokojna. Jeśli sama nie podałaś swoich prawdziwych danych, nie weszłaś w żaden link oraz nie pobrałaś żadnego pliku od tych osób to możesz być spokojna, że nikt Cię nie namierzy, bo po prostu jest to niemożliwe. Wszystkie dane typu: adresy ip, lokalizacja, itp. są przechowywane w bazie danych facebook'a, dlatego też prawdopodobieństwo, że znajdzie się taki śmiałek, który odważy się na atak na baze facebook'a (i o ile w ogóle potrafiłby to zrobić) wynosi 1 na 9999999999999999 albo i nawet więcej :D Konta arabów pododawały Cię, bo przecież w większości profili na facebook'u są to profile publiczne i jeśli nie zmieniałaś ustawień prywatności na koncie to Twoje konto też było publiczne, czyli każdy mógł go znaleźć i Ciebie dodać. Jeśli zdjęcie było z internetu to na pewno było ładne - co przyciągało jeszcze większą ilość osób (nie tylko z Polski). Możesz być spokojna jak najbardziej - powtarzam to jeszcze raz... Wiem, bo sam dostaję masę takich zaproszeń. Większość z nich to pewnie boty, które służą do reklamowania, a tylko niewielka liczba to prawdziwi ludzie. Dlatego zrób głęboki wdech i wydech i na prawdę jesteś bezpieczna.
komentarz 30 lipca 2019 przez Pathss Nowicjusz (120 p.)
Jedyne co było prawdziwe na tym koncie to miasto. Ale chyba tym nie muszę się przejmować, bo to było samo miasto, żaden dokładny adres. Chyba zrobiłam glupote dodając tamta informacje, konta już nie ma. Czy to miało jakieś większe znaczenie?
komentarz 30 lipca 2019 przez Adusiek Użytkownik (660 p.)
Nie, podanie samego miasta nie miało znaczenia. Możesz być bezpieczna.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 677 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez GDAE Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 410 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...