• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak synchronizacji audio z wideo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
327 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez MaFFiozo Nowicjusz (120 p.)
edycja 28 lipca 2019 przez MaFFiozo
Dzień dobry.

Mam pewien problem, nie wiem czy poważny, czy nie. Bardzo bym prosił o pomoc, ponieważ bardzo martwię się tym stanem rzeczy.

Wszystko się zaczęło ok. tygodnia temu. Wtedy, chcąc przyspieszyć pracę mojego programu do montowania filmów, Sony Vegas Pro 13, zmieniłem podstawowe ustawienia zużycia pamięci RAM (mam komputer z zainstalowanymi 16 gigabyte'ami) z bodajże 200 lub 400 na 10000 (jeden tysiąc oznaczał tam 1 GB). Mam taki zwyczaj przy pracy, iż lubię sobie oglądać filmy na platformie YouTube. Zauważyłem jednak dziwną rzecz. Wideo zaczęło wyprzedzać audio, co powodowało dyskomfort oglądania. Zmieniłem ustawienia w programie z 10000 na 7000, a gdy zauważyłem, że problem występuje nadal, zmieniłem na 5000. Kiedy audio nadal nie synchronizowało się z wideo, postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne programu do montażu.

Niestety, zamiast poprawy, przyszedł też kolejny problem. Pojawił się, po raz pierwszy od kupienia PC'ta (PC ma niecały rok), niebieski ekran Windowsa, informujący o konieczności ponownego uruchomienia komputera.

Z biegiem czasu, problem się pogarszał, przez całkowicie spadała przyjemność z oglądania "YouTuba". "Szperając" po internecie, postanowiłem dokładnie sprawdzić czy mam aktualne sterowniki do karty graficznej. Według systemu tak, ale według programu Geforce Experience, nie. Zainstalowałem te, które sugerował ten program. Podczas instalacji znów ukazał się nieprzyjemny niebieski ekran Windowsa. Po ponownym uruchomieniu, udało się wszystko zainstalować.

Na początku byłem wniebowzięty. Wszystko działało jak szwajcarski zegarek, po czym, jak to miałem w zwyczaju, uruchomiłem grę CS:GO oraz przeglądarkę w tle, aby oglądać filmy na platformie YouTube podczas grania. Jak się pewnie państwo spodziewają, problem się powtórzył.

Postanowiłem, iż odinstaluje program do montażu filmów. Problem się nie rozwiązał, więc zainstalowałem program ponownie, po czym postanowiłem, że sprawdzę aktualność mojej wtyczki .NET Framework. Okazała się nie aktualna, więc ją zaktualizowałem. Wydawało się, że jest to rozwiązanie problemu. Wielokrotnie uruchamiałem grę i wszystko działało idealnie.

Niestety, gdy po raz kolejny uruchomiłem grę i problem się powtórzył, ale w mniejszym stopniu.

Tak wygląda ten problem. Wiem, że się trochę rozpisałem, ale uważam, że powinienem opisać go jak najlepiej. Bardzo bym prosił o odpowiedzi, a jeśli są jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem i się czymś podzielę. Co do moich "rozmyślań" na ten temat, chociaż nie wiem, czy jest to możliwe, uważam, że zmieniając zużycie pamięci RAM w programie Sony Vegas Pro 13, mogłem zmienić też zużycie owej pamięci przez program, który odpowiada za prawidłową pracę innych aplikacji tego typu i teraz "zżera" mi to pamięć RAM.

Co do moich podzespołów to (komputer, przypominam, ma niecały rok):

Procesor: Intel Core I5 8400

Karta graficzna: Gigabyte Geforce GTX 1060 G1 Gaming 3 GB

Pamięć RAM: Goodram DDR4 16 GB

Dysk SSD: Smasung 970 Evo 250 GB

Dysk HDD: Toshiba P300 2 TB

Nie chciałbym, aby rozwiązaniem problemu było przeinstalowanie systemu, ponieważ mam na dyskach wiele danych, których nie miałbym gdzie przegrać.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc
komentarz 28 lipca 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Próbowałeś wyczyścić komputer w środku?

Usunąć kurz itd.
komentarz 29 lipca 2019 przez MaFFiozo Nowicjusz (120 p.)
edycja 29 lipca 2019 przez MaFFiozo
Jeszce nie. A to może pomóc?

Mając stary komputer z 2008 roku, korzystałem z niego przez parę lat bez czyszczenia i taki problem mi się zdarzył
komentarz 30 lipca 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
No wiesz, zawsze warto spróbować.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 572 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 215 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...