• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bezpieczny transfer domen do OVH - jak uniknąć ew. kradzieży??

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
292 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2019 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Dzięki Waszemu koledze z forum, przekonałem się do firmy OVH i chciałbym tam przenieść część swoich domen. Jak bezpiecznie dokonać transferu z jednej firmy do OVH, tak by domeny nie padły łupem złodzieji? Pytam całkiem poważnie, raz że na di_com_pl i na forum optymalizacja czytałem o kradzieżąch domen w trakcie transferu (było ponoć sporo takich przypadków), a druga sprawa to mam nienajlepiej zabezpieczony PC i miałem sporo incydentów (włamań, próbę kradzieży pieniędzy z konta Inteligo, liczne włamania na pocztę GMAIL z 2FA, etc.). Z bardzo dobrym zabezpieczeniem będę miał problemy (nie chcę na razie pisać szczegółów), dlatego ma trochę obaw do takich transferów...

Czy na moją prośbę (pisemne "zlecenie") OVH może wystąpić do firm Nazwa i Home w celu transferu moich domen do OVH? Czy raczej coś takiego nie jest praktykowane?

 

Dzięki za wszelkie uwagi i sugestie!!!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Do transferu ktoś potrzebuje specjalnego klucza, który trzeba uzyskać od obecnego rejestratora (niektórzy wydają w panelu od ręki, u innych trzeba nawet słać dokumenty do weryfikacji) i po rozpoczęciu transferu przez nowego rejestratora trzeba go potwierdzić poprzez kliknięcie linka w mailu wysyłanym na adres abonenta. W związku z tym OVH nie ma jak Ci tu pomóc, bo oni nie uzyskają tego klucza od Nazwy ani nie potwierdzą transferu na Twoim mailu - to musi zrobić właściciel domeny.

Prawdę mówiąc nie za bardzo rozumiem ten strach. Teoretycznie wszystko jest możliwe, ale w praktyce jakoś tego nie widzę. Równie dobrze możemy założyć, że jeśli ktoś chciałby Ci przejąć domenę to mógłby próbować to robić teraz, przez przejęcie dostępu do panelu domeny i zmianę abonenta czy cokolwiek innego.
komentarz 28 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Moje obawy są uzasadnione, ale masz rację... Jednak tak jak piszesz i kolega - w razie problemów zgłoszę sprawę do organów ścigania.

Kod auth_info jest zmieniany po udanym transferze domeny??
2
komentarz 28 lipca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Z tego co mi wiadomo rejestrator generuje taki kod i jest on jednorazowy. Po transferze więc taki kod po prostu znika, nie można go użyć i dopóki rejestrator nie wygeneruje nowego to nie ma takowego dla danej domeny.
komentarz 28 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Tak myślałem, ale lepiej się upewnić. DZIĘKI!
0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nigdy nie słyszałem o przeparkowaniu domen na wniosek klienta przez firmę hostingową. To raczej leży w Twoim zakresie i raczej nikt nie będzie ci z tym zbytnio pomagał. Jeśli komputer nie jest bezpiecznym miejscem zawsze możesz skorzystać z innego, np. u znajomego. Poza tym (jeśli taka usługa oczywiście istnieje) znając OVH i ich support na transfer domen musiałbyś trochę na to poczekać a tak miałbyś to duuużo szybciej ;)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,186 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2015 w Offtop przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 403 wizyt
pytanie zadane 20 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kNNight Użytkownik (750 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...