• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Detekcja poziomu rozmycia.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
133 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2019 w Python przez Maciej Złotorowicz Gaduła (4,230 p.)
Dzień dobry. Rozumiem że każdy wie jak rozmyć zdjęcie A przy użyciu promienia(mocy rozmycia) n. Uzyskujemy wtedy rozmyte zdjęcie B. I moim pytaniem jest czy na podstawie zdjęcia A i B jesteśmy w stanie przybliżyć parametr n?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
wybrane 28 lipca 2019 przez Maciej Złotorowicz
 
Najlepsza

Rozumiem że każdy wie jak rozmyć zdjęcie A przy użyciu promienia(mocy rozmycia) n.

Zależy o co pytasz. Pewnie większość użytkowników potrafi uruchomić program graficzny i rozmyć obraz za pomocą filtrów. Natomiast nie jest chyba dla każdego oczywiste, co dzieje się pod spodem, czyli jak taka transformacja przebiega.

I moim pytaniem jest czy na podstawie zdjęcia A i B jesteśmy w stanie przybliżyć parametr n?

Moim zdaniem powinno się dać. Można to zrobić na 2 sposoby:

  • Rozmywasz zdjęcie A dla różnych wartości n i porównujesz wartości w pikselach z obrazem B,
  • Grafika rastrowa to nic innego jak macierz, która dla każdej współrzędnej x, y przechowuje odpowiednie wartości (zwykle parametry opisujące podstawowe kolory RGB oraz opcjonalnie przezroczystość). Znając podstać analityczną funkcji rozmywającej, która posiada parametr n, możesz spróbować metodą najmniejszych kwadratów dopasować taką funkcję do różnicy obrazów (B - A).

Pierwszy sposób jest łatwiejszy, bo nie musisz bawić się w zaawansowaną matematykę. Ponadto zależy Ci na przybliżonym parametrze n, a nie dokładnym.

komentarz 28 lipca 2019 przez Maciej Złotorowicz Gaduła (4,230 p.)
Rzeczywiście mogę użyć algorytmów predykcyjnych ( i w sumie było by to najlepsze wyjście bo w tensorflow z metodą najmniejszych kwadratów nie powinno być problemu (chyba nawet jest zaimplementowana...) Tylko pytanie czy będzie mnie zadowalała szybkość.. Jaką ta metoda ma złożoność obliczeniową? Czy np mogę wykonywać przeszukanie/regresję na wycinku zdjęcia?

Na początek spróbuje użyć metody najmniejszych kwadratów i sprawdzę jak radzi sobie z wycinkiem zdjęcia. Bardzo panu dziękuje bo o takiej metodzie nie miałem pojęcia ;D
komentarz 30 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Mogę się mylić, ale chyba potrzebne jest też oryginalne zdjęcie by ocenić wartość n. To przekształcone może nie wystarczyć. Ale nie mam pewności.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 276 wizyt
pytanie zadane 4 października 2021 w Python przez Hajpa Użytkownik (880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 418 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2020 w Python przez niezalogowany

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,635 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...