• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konwersja .py to .exe PROBLEM!

0 głosów
1,374 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2019 w Python przez Dominoday Początkujący (420 p.)
edycja 28 lipca 2019 przez Dominoday
Witam,

Piszę taki mały projekt z użyciem bibliotek: requests, PyQt5, bs4. Chciałem przekonwertować go na .exe ale za każdym razem coś nie działa, przekopałem już chyba cały internet w poszukiwaniu rozwiązania i klapa. Próbowałem pyinstaller, py2exe, auto py to exe i coś jeszcze chyba nawet było. Za każdym razem jak stworzy się .exe to otwiera się na ułamek sekundy i zamyka, próbowałem już z inputem aby zaczekał ale bez skutku. Również uruchamiałem go z konsoli aby zobaczyć czy są jakieś błędy ale nic nie było pokazane. Albo robię jakiś głupi błąd albo nie wiem co :\...

dodam jeszcze, że używam pycharma i pythona w wersji 3.7

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2019 przez jkdfklgdf Nałogowiec (32,020 p.)
wybrane 28 lipca 2019 przez Dominoday
 
Najlepsza
Aplikacja wypisuje błąd i się zamyka. Otwórz ją przez cmd, wtedy dostaniesz komunikat błędu. Wklej go w komentarz
komentarz 28 lipca 2019 przez Dominoday Początkujący (420 p.)
Jeżeli chodzi Ci o polecenie "start nazwa.exe" to aplikacja się uruchamia, znika i nic się nie pojawia w konsoli.
komentarz 28 lipca 2019 przez jkdfklgdf Nałogowiec (32,020 p.)

spróbuj bez start, czyli kiedy jesteś w katalogu z plikiem .exe

.\nazwa

 

komentarz 28 lipca 2019 przez Dominoday Początkujący (420 p.)
Hmm, teraz się wyjaśniło

  File "main.py", line 7, in <module>
ModuleNotFoundError: No module named 'requests'
[19168] Failed to execute script main

Tylko jak tą bibliotekę tam wcisnąć, skoro normalnie się kompiluje?
komentarz 28 lipca 2019 przez jkdfklgdf Nałogowiec (32,020 p.)
Jest zainstalowana, tak? I przez python nazwa.py działa? Jeśli tak to pewnie masz zainstalowane różne wersje pythona. I np przez komendę python uruchamia się wersja 3.7 a przez pyinstaller 3.4. Spróbuj może usunąć jedną z wersji
komentarz 28 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (46,230 p.)
NIe trzeba usuwać, wystarczy podać odpowiednią ścieżkę i  skonfigurować zmienne środowiskowe.
1
komentarz 28 lipca 2019 przez Dominoday Początkujący (420 p.)

@Milesq, Oczywiście miałem zainstalowane biblioteki ale dodawałem je poprzez pycharm'a. Dopiero jak dodałem je wszystkie przez pip to wszystko działa jak należy. Dzięki wielkie za pomoc :) 

"Człowiek uczy się całe życie"

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,844 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2019 w Python przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,955 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2016 w Python przez Boby Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,184 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2021 w Python przez Anahan89 Obywatel (1,320 p.)

93,741 zapytań

142,677 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...