• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konwersja .py to .exe PROBLEM!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
834 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2019 w Python przez Dominoday Początkujący (420 p.)
edycja 28 lipca 2019 przez Dominoday
Witam,

Piszę taki mały projekt z użyciem bibliotek: requests, PyQt5, bs4. Chciałem przekonwertować go na .exe ale za każdym razem coś nie działa, przekopałem już chyba cały internet w poszukiwaniu rozwiązania i klapa. Próbowałem pyinstaller, py2exe, auto py to exe i coś jeszcze chyba nawet było. Za każdym razem jak stworzy się .exe to otwiera się na ułamek sekundy i zamyka, próbowałem już z inputem aby zaczekał ale bez skutku. Również uruchamiałem go z konsoli aby zobaczyć czy są jakieś błędy ale nic nie było pokazane. Albo robię jakiś głupi błąd albo nie wiem co :\...

dodam jeszcze, że używam pycharma i pythona w wersji 3.7

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
wybrane 28 lipca 2019 przez Dominoday
 
Najlepsza
Aplikacja wypisuje błąd i się zamyka. Otwórz ją przez cmd, wtedy dostaniesz komunikat błędu. Wklej go w komentarz
komentarz 28 lipca 2019 przez Dominoday Początkujący (420 p.)
Jeżeli chodzi Ci o polecenie "start nazwa.exe" to aplikacja się uruchamia, znika i nic się nie pojawia w konsoli.
komentarz 28 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

spróbuj bez start, czyli kiedy jesteś w katalogu z plikiem .exe

.\nazwa

 

komentarz 28 lipca 2019 przez Dominoday Początkujący (420 p.)
Hmm, teraz się wyjaśniło

  File "main.py", line 7, in <module>
ModuleNotFoundError: No module named 'requests'
[19168] Failed to execute script main

Tylko jak tą bibliotekę tam wcisnąć, skoro normalnie się kompiluje?
komentarz 28 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Jest zainstalowana, tak? I przez python nazwa.py działa? Jeśli tak to pewnie masz zainstalowane różne wersje pythona. I np przez komendę python uruchamia się wersja 3.7 a przez pyinstaller 3.4. Spróbuj może usunąć jedną z wersji
komentarz 28 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
NIe trzeba usuwać, wystarczy podać odpowiednią ścieżkę i  skonfigurować zmienne środowiskowe.
1
komentarz 28 lipca 2019 przez Dominoday Początkujący (420 p.)

@Milesq, Oczywiście miałem zainstalowane biblioteki ale dodawałem je poprzez pycharm'a. Dopiero jak dodałem je wszystkie przez pip to wszystko działa jak należy. Dzięki wielkie za pomoc :) 

"Człowiek uczy się całe życie"

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,226 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2019 w Python przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,293 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2016 w Python przez Boby Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 572 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2021 w Python przez Anahan89 Obywatel (1,270 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...