• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór Kierunku Studiów - Technologie Komputerowe i Informatyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
861 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Thekambot Nowicjusz (120 p.)
Witam.

Dostałem się na Technologie Komputerowe w Uniwersytecie Poznańskim i po obejrzeniu programu studiów rodzi mi się dylemat czy na pewno nadaję się na taki kierunek.

Zauważyłem, że pojawia się tam mnóstwo fizyki i moim problemem jest moje zerowe pojęcie o fizyce, gdzie w technikum fizykę miałem tylko przez rok. Czy pójście tam nie posiadając podstawowej wiedzy i zainteresowań z fizyki jest dobrym pomysłem? Nie mam zielonego pojęcia czy będę nadążać za materiałem i czy będę w ogóle zainteresowany takimi zajęciami, jakie występują na tym kierunku, gdy najwięcej frajdy daje mi programowanie, grafika komputerowa i tworzenie stron internetowych.

Jeszcze dostałem się na Informatykę na Politechnice Łódzkiej, gdzie program studiów wygląda lepiej dla mnie, lecz perspektywa studiowania w Poznaniu wydaje mi się bardziej przystępna i jak na razie to jest jedyna rzecz, która motywuje mnie do studiowania w tym mieście.

Chciałbym się dowiedzieć i usłyszeć od was czy powinienem przejmować się właśnie brakiem wiedzy albo może wybierając studia, powinienem patrzeć bardziej na uczelnie lub miasto czy na moje zainteresowania? Jestem także ciekaw waszych doświadczeń i przemyśleń na temat ogólnie studiów i wyżej wymienionych kierunków.

Program studiów - https://www.fizyka.amu.edu.pl/dla-studenta/dla-studenta/kierunki-studiow/program-plany-sylabusy-s1_tkr1

Dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2019 przez magda_19 Gaduła (3,080 p.)
Nie determinuj studiowania, od lokalizacji uczelni. Teraz mamy bardzo dobre drogi i w ogóle transport publiczny, że przemieszczanie się nie stanowi problemu. Uważam, że z perspektywy czasu docenisz,że nie jesteś blisko domu rodzinnego, bo wtedy nie będzie pytań typu: czemu nie przyjechałeś w ten weekend, itp :). Mówi Ci to ktoś, kto studiuje 2000 km od domu :) i naprawdę uważam to za duży plus,będąc tak daleko od domu. Fizyką się nie martw. Ja studiuję inżynierię mechaniczną, a przed studiami nie miałam pojęcia o mechanice, termodynamice, itp. Było ciężko, ale wszystko zdałam i to jeszcze w obcym języku. Ja dałam radę, więc Ty też możesz!!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 232 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Janko Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 905 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 484 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...