• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysł na własną działalność - strony na Joomli

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
230 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Archspire Nowicjusz (180 p.)
Cześć, uczę się tworzyć strony internetowe w Joomli i w przyszłości (około rok) chciałbym spróbować robić to pod własnym szyldem. Od pozyskiwania klientów miałbym kogoś. Mam pytanie w co muszę zainwestować od A do Z żeby robić funkcjonalne strony dla klientów. Może wymienię to co wiem:

-serwer, domena
-szablony
-rozszerzenia i dodatki do cmsa
-abonament na zdjęcia stockowe

Oprócz kwestii finansowej jak to wygląda z polityką prywatności i RODO? Muszę od jakiegoś prawnika załatwić te klauzule poufności danych podczas wypełniania formularza kontaktowego itp? Czy jest jakaś uniwersalna gotowa formułka? Chciałbym uniknąć problemów z prawem.
komentarz 28 lipca 2019 przez jarekcda Nowicjusz (220 p.)
najwięcej stron powstaje w wordprees. Php na pewno się przyda.
komentarz 28 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

Wordpres "rządzi" ale to bardzo stary system. Wiele firm ucieka do nowszych rozwiązań, jest tam jakaś DUDA, są CMS-y pythonowe (Wagtail, Mezzanine, Django-CMS, feinCMS, Quokka CMS i inne), są ciekawe rozwiązania na RoR (Refinery czy FAE) czy Node.js i innych. Nie trzeba się kurczowo trzymać PHP.

@Archspire - zobacz Allegro - są tam specjaliści od WP, którzy trzaskają  stronki za 300, 200 a czasem poniżej 100 zł :) Jak chcesz z nimi konkurować?

komentarz 24 lutego 2021 przez jaworowicz Użytkownik (800 p.)

Jakością :) Ja uwielbiam tych wszystkich Oferiarzy i innych z Allegro. Prędzej czy później te strony się rozlecą, a ja mam darmowe pieniądze na zbudowanie nowej, porządnej strony na licensjonowanych elementach (ale temat licencji to zupełnie inna kwestia). 

A to całkiem duży rynek - prawie 600.000 zł w 2018 roku, a w 2017 - ponad 720 tysięcy złotych (tylko na Allegro!). Większość tych stron to kopiuj wklej, ale są też bardziej cwani sprzedawcy i ja sam kiedyś w tym działałem - defakto idąc moim scenariuszem strona z allegro była droższa po dodaniu wszystkich "dodatków", niż zamówiona normalnie przez formularz kontaktowy. 

Szerzej opisywałem to w swoim artykule: Tania strona internetowa z Allegro niczym drukarka z marketu

komentarz 26 lutego 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

@jarekcda, tak ale nie każdy chce mieć stronę na WP.  A ładowanie się w to bagno gdzie robi się stronki od 200 zł do kilkuset zł (z tysiącem usług dodatkowych) jest słabym pomysłem.

komentarz 26 lutego 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
@jaworowicz - ciekawy artykuł, przeczytałem - podoba mi się to narzędzie TradeWatch. Zastanawiam się skąd ten TW ma te wszystkie dane z allegro??
1
komentarz 2 marca 2021 przez jaworowicz Użytkownik (800 p.)
Z pieruńsko drogiego API allegro (cena porównywalna do Google Analytics Premium) i własnych algorytmów.
komentarz 2 marca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Dzięki! To nawet nie wiedziałem, że mają jakieś płatne API.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Pomysł nie jest nowy, 1000+ osób na Oferia, OLX, Allegro, itp "robi" stronki na Joomli, Dudzie, WP,  Drupalu czy innych "gotowcach" :)  Co do założenia DG to od tego roku jest ułatwiony start, jak dochody nie przekroczą 5000 zł miesięcznie to jesteś "mikrofirmą" (i wiążą się z tym pewne ułatwienia i mniejsze podatki).

Jeśli chodzi o RODO to się nie postarałeś, bo u Wujka Google od razu wyskakują odpowiedzi:

http://lektorski.pl/blog/klauzula-informacyjna-rodo/

https://www.rychlak.pl/rodo/

https://mansfeld.pl/bezpieczenstwo/strony-internetowe-zgodne-z-rodo/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2020 w Offtop przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 706 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...