• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting bazy sql java

Object Storage Arubacloud
0 głosów
238 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2019 w Hostingi, domeny, usługi przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
Witam,

Szukam taniego hostingu bazy sql (najlepiej mysql) z możliwością dostępu z zewnętrznej aplikacji w javie. Wszystkie hostingi jakie znalazłem nie udostępniają dostępu z zewnątrz albo to vps, czyli bardzo drogo. Zależy mi także na bezpieczeństwie przechowywanych danych, bo choć serwer nie będzie obsługiwał dużej liczby osób (max 10 na raz), ale za to będzie tam sporo danych osobowych.

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 lipca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Ma być za darmo, dostęp z zewnątrz i chcesz tam jeszcze trzymać dane osobowe. Ja pokusiłbym się o wydanie tych 50gr dziennie na vpsa.
komentarz 26 lipca 2019 przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
Napisałem tanie, a nie za darmo. Vps to jakieś 150zł/rok, a ja chciałbym się zmieścić w 50zł.

Normalny hosting www można mieć już za 40zł/rok, a mi chodzi tylko o samą bazę. Jedynym utrudnieniem jest dostęp z zewnątrz, czyli aplikacji java android i desktop
komentarz 26 lipca 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
150 zł na rok to nie jest jakoś przesadnie drogo, zauważ że jest to jakieś 40 groszy na dzień. Jeśli zależy Ci na czymś stabilnym to nie wiem czy masz jakieś lepsze rozwiązanie.
komentarz 26 lipca 2019 przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
Wiem, tyle że vps trzeba zarządzać, to normalna maszyna z linuxem, więc nie wiem czy warto dać 150zł/rok za całą maszynę, gdy korzystać się będzie tylko z bazy danych. Do tego dla vps trzeba samemu zapewnić ochronę przed atakami, a zarządzanie przez firmę to nie 150 a 250zł/rok
komentarz 26 lipca 2019 przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
edycja 26 lipca 2019 przez Leonardo

Znalazłem jeszcze opcje wykupienia normalnego hostingu www bez obsługi bazy danych z zewnątrz i pobierania danych przez skrypt php. Do skryptu php dane wysyłam metodą POST. Czy robiąc w ten sposób dane są bezpieczne?

Oto przykładowy kod java:

import java.io.BufferedReader;
import java.io.DataOutputStream;
import java.io.IOException;
import java.io.InputStreamReader;
import java.net.HttpURLConnection;
import java.net.URL;
import java.nio.charset.StandardCharsets;

public class JavaPostRequest {

    private static HttpURLConnection con;

    public static void main(String[] args) throws IOException {

        String url = "http://localhost/test/inder.php";
        String urlParameters = "key=qwerty";
        byte[] postData = urlParameters.getBytes(StandardCharsets.UTF_8);

        try {

            URL myurl = new URL(url);
            con = (HttpURLConnection) myurl.openConnection();

            con.setDoOutput(true);
            con.setRequestMethod("POST");
            con.setRequestProperty("User-Agent", "Java client");
            con.setRequestProperty("Content-Type", "application/x-www-form-urlencoded");

            try (DataOutputStream wr = new DataOutputStream(con.getOutputStream())) {
                wr.write(postData);
            }

            StringBuilder content;

            try (BufferedReader in = new BufferedReader(
                    new InputStreamReader(con.getInputStream()))) {

                String line;
                content = new StringBuilder();

                while ((line = in.readLine()) != null) {
                    content.append(line);
                    content.append(System.lineSeparator());
                }
            }

            System.out.println(content.toString());

        } finally {

            con.disconnect();
        }
    }
}

I kod php na serwerze:

<?php

if(isset($_POST['key']) && $_POST['key'] == "qwerty")
{
	echo "Dane";
}

?>

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 598 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez BambusPL Początkujący (420 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 599 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,144 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,630 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...