• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer pocztowy, Porty - Sieci komputerowe odc. 3 - Warstwa aplikacji" w 7 minucie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Ślonzok Nowicjusz (120 p.)
W odcinku "Sieci komputerowe odc. 3 - Warstwa aplikacji" w 7 minucie jest przedstawiony proces działania poczty elektronicznej.

Jak rozumiem, za pomocą klienta poczty łączymy się z serwerem pocztowym na którym mamy zarejestrowane konto. Jeżeli na tym serwerze nie ma adresata naszej poczty, serwer na którym mamy konto, szuka i łączy się z serwerem poczty na którym ma konto adresat naszej poczty.(właściwa domena)

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie, na jakim porcie łączą się serwery.

Mam swoje dwa serwery pocztowe uruchomione na Synology i Qnapie.

Mam wszystko ustawione na szyfrowanie. Wysyłam pocztę wykorzystując port 465 lub 587(mogę je zmieniać, byle były przekierowane odpowiednie porty). Do odbioru używam portów 993 lub 995, które też muszę przekierować na IP serwera poczty.

Jednak nie mogę odbierać poczty jeżeli nie jest przekierowany na IP serwera port 25...a według nauczającego we wspomnianym na początku odcinku pasja informatyki ten port nie jest używany, w procesie szyfrowania.

Byłbym zobowiązany prowadzącemu, lub innemu znawcy tematu za wyjaśnienie tej kwestii.

Jeszcze raz: Jeżeli nie jest przekierowany na IP serwera pocztowego port 25, z serwera można jedynie pocztę wysyłać, nie można odbierać. - Jest zwrotna informacja o błędzie. - Na jakim porcie odbywa się komunikacja między serwerami?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,915 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2019 w JavaScript przez francus11 Gaduła (3,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tine Użytkownik (690 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...