• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

pomoc w wyborze laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
358 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Teodor50 Nowicjusz (120 p.)
Witam, poszukuję laptopa na studia do ok. 3000zł. Chciałbym od czasu do czasu odpalić na nim jakieś  gry lub obejrzeć film. Zastanawiam się nad modelem Lenovo Legion Y530  z procesorem i5-8300H i dyskiem ssd (który też jest dla mnie dość istotny.) Nie wiem tylko czy bardziej opłaca się brać wersję 8gb ram + karta GTX1050TI, (do której trzeba jednak dopłacić, a budżet mam ograniczony i musiałbym pożyczyć od rodziców) , czy raczej zainwestować w ram  i kupić konfigurację 16gb ram + karta GTX1050. Czy warto dopłacać do tej lepszej karty? Zdaję sobie sprawę, że nie są to najmłodsze i najlepsze karty graficzne i gry odpalę raczej na minimalnych lub średnich detalach. Prosze o pomoc. Mile widziane również inne propozycje :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

GTX1050ti jest około 20% wydajniejszy względem GTX1050. Choć dysk czy ram zawsze możesz rozbudować, grafiki nie wymienisz. Model który wybrałeś jest odpowiedni
Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/256 GTX1050 Refflink
Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050Ti Refflink

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas.

komentarz 24 lipca 2019 przez Teodor50 Nowicjusz (120 p.)
Najtańsza oferta z allegro za nowego legiona z gtxem 1050ti, dyskiem 1tb lub 250gb ssd kosztowała jeszcze dzisiaj na allegro 1149 ale już zdążyła podrożeć o 50zl. Gdybym wział ze slabsza karta, nawet z x-komu mogłbym wyrobić sie w tych 3000, ewentualnie drobna doplata do 100 zł.  Na początku komputer miał być do 2500, a potem do 3000. Chyba juz przy tym zostane, bo takie dokładanie moze trwać w nieskończoność, a teraz wychodzi juz około 3200/3300. Nie bardzo chcę pożyczać od rodziców. Moze ta slabsza karta jeszcze da radę?(chociaz 20% rożnicy to jednak dużo). Naprawde nie wiem co robić... Tak czy siak, dziekuję za odpowiedż :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 226 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2022 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 499 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez guillerme Nowicjusz (150 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 223 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez vega Użytkownik (510 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...