• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zabezpieczenie ebooków przed piractwem

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,637 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Witam. Chciałbym zacząć sprzedawać ebooki na stronie i nie wiem w jaki sposób mógłbym to zabezpieczyć przed ewentualnym kopiowaniem. Czy jest jest jakiś lepszy sposób od zakładania haseł na pdf?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Znak wodny, imię i nazwisko, bądź mail nabywcy na każdej stronie, ALE, wszystko co jest na komputerze klienta jest od niego zależne i w sumie nic z tym nie zrobisz, ale przed leniwymi piratami Cię to uchroni.
komentarz 24 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Haslo nic nie da, bo można je przeslac dalej i tyle. Nie wiem jak to sie ma w przypadku posiadania wlasnego programu do e bookow, bo wtedy mozna by bylo to załatwić metoda spasowania. Tzn kazdy ebbok dostaje uniwetsalny kod, ktory jest przypisany do kodu i równocześnie do programu usera, dzieki temu program moze otworzyc tylko te ebooki, ktore zostaly zakupione.
komentarz 24 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Ale ja nic o haśle nie mówię. Ale mniejsza. Co będzie gdy... gdy będę chciał odpalić ebooka na telefonie, a pierwsze uruchomienie było na laptopie? Chyba, że miałeś na myśli napisanie specjalnego softu do tego, co mija się z celem.
komentarz 24 lipca 2019 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Ok. Też uważam, że tworzenie hasła to bezsensowny pomysł dlatego pytałem o inne możliwe sposoby.

A czy byłaby szansa zapisać informacje o kupującym gdzieś w pliku aby były niewidoczne i ewentualnie je zaszyfrować ? To pytanie z ciekawości. Myślę o sprzedaży ebooków, których nie ma na Polskim rynku więc każde pojawienie się ich w internecie można będzie zweryfikować :)
0 głosów
odpowiedź 26 marca 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Z tego co się orientuje to w audiobookach od audioteki siedzą zakodowane dane, które jednoznacznie określają nabywce, także gdy delikwent wystawi je na jakimś chomiku to trywialnie dojść do tego, kto to wrzucił.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,084 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 985 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 1,002 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez informatyk-00 Nowicjusz (230 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...