• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie odnośnie Nauki JAVA

Object Storage Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2019 w Java przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Witam, mam nietypowe pytanie, i pewnie połowa mnie śmieje, ale ciekawi mnie jedna rzecz, a mianowicie

Skoro zaczynam naukę w JAVA, to spodziewałem się tego że na początku będę się uczył o zmiennych (dodawanie a i b wypisanie coś na ekranie poprzez system.out.primtln) i innych podstawowych rzeczach, ale jak już ogarnę go co zazwyczaj jest na kursach, to skąd będę wiedział jak np napisać aplikację która dajmy na to mierzy odległość od punktu a do b (chodzi o to skąd będe wiedział jak napisać trudniejszy program którego nie ma na poradniach itd)

Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi
komentarz 23 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Bo dodasz do siebie a i b wlasnie. Tzn nauczyles sie tego i tego w kursie, a na koncu dodasz to do siebie zeby zrobic cos większego. Oprocz tego internet stoi otworem
komentarz 23 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@Hardwell, Dokumentacja, wikipedia, stack... Po prostu szukaj.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Może zamiast przepisywać znak po znaku z tutoriala pomyśl jak wiedze z poradnika przekuć na inny podobny problem.

Np masz tutorial w którym ktoś tworzy kalkuator paliwa, więc nie przepisuj tego dokładnie tylko wymyśl coś podobnego ale o innej tresci np przelicznik walut. Te same metody ale inna tresc i inne wzory...

I tak rob z kazdym tutorialem, widzisz ze ktos tworzy sklep internetowy, pomysl jak zrobic wyporzyczalnie online. Znow podobne zasady ale inna tresc. Duzo wiedzy zaciagniesz z tutoriala ale bedziesz ja przeksztalcac na inny wlasny problem.
0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2019 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Nie wiem, czy tak cię zrozumiałem, ale chyba chodzi ci o to kiedy samodzielnie będziesz pisać własne aplikacje. Jest to problem wielu kursów, że po zakończeniu kursu zostawiają Cię samego. Najlepiej uczyć się na projektach i poprzez praktykę. Np. jak wspomnialeś wiesz taką podstawę jak a + b, ale jak i kiedy możesz ją wykorzystać to nie. Najlepiej ucz się na projektach, na początku będzie ciężko wykorzystać wiedzę, ale potem będzie to jedynie kiwnięcie palcem. Pozdrawiam
komentarz 24 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Jakich projektach? Jestem zielony także każda rada dla mnie jest cenna
komentarz 24 lipca 2019 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Zacznij od prostych, proponuję tutaj aplikacje, których tworzenie nauczy cię używania zdobytej wiedzy samodzielnie.

Np. prostą bazę danych uczniów, która będzie zapisywała dane o uczniu do osobnego pliku. Będzie umożliwiała dodawanie nowych ocen, obliczanie średnich ocen na podstawie wag i wartości ocen i na podstawie średniej będzie sprawdzała, czy uczeń zda (tutaj możesz wykorzystać zmienne typu boolean). Albo jeszcze bardziej rozbudować aplikację i wprowadzić system obecności, np. ilość godzin ogólnych jakiegoś przedmiotu i ilość godzin obecności, i czy dany uczeń jest na ten moment klasyfikowany. Albo żeby powiedzmy na podstawie nr PESEL obliczał datę urodzin. Funkcji można dodać dużo, zależy od kreatywności. Możesz zrobić tą aplikację jako konsolową, a potem w miarę nauki możesz zrobić GUI, co będzie pestką, bo będziesz miał już wcześniej zrobioną mechanikę aplikacji. I tak zrealizowany projekt nauczy cię wzorców tworzenia aplikacji, i będziesz miał skillset, którego będziesz używać zapewne przy każdym projekcie, lecz nie bój się przy nim eksperymentować, żadne rozwiązanie nie jest najlepsze. Pozdrawiam
komentarz 24 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Super opisane, dzięki, bardzo mi pomogłeś
0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
Programowanie to tak jak jakiś przedmiot w szkole, powiedzmy Matematyka, uczysz się teorii o co chodzi, rozwiązujesz jakieś przykładowe zadania - jeśli dobrze zrozumiesz o co chodzi to jak przyjdzie klasówka to rozwiążesz bez problemu.

To samo jest z programowaniem uczysz się o co chodzi, robisz jakieś przykłady, a gdy dobrze zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi i masz do napisania program który robi X po prostu siadasz i piszesz :) Czasem trzeba gdzieś poszukać dodatkowej wiedzy ale to jest normalne :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Java przez thot Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w Java przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w Java przez niezalogowany

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...