• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z bazą danych na localhost

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,991 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2019 w SQL, bazy danych przez Luckyluck87 Użytkownik (660 p.)

Witam,

Pracuję na localhoście przez XAMPP i wszystko było ok a dzisiaj nagle bum i wywala mi jakiś błąd. Dodam że nic nie ustawiałem i jeszcze wcześniej działało a nagle taka niespodzianka.

Wywala mi takie informację:

"MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja

Nie udało się nawiązać połączenia: błędne ustawienia.

 mysqli_real_connect(): (HY000/1130): Host 'localhost' is not allowed to connect to this MariaDB server

 Połączenie dla użytkownika kontrolnego zdefiniowanego w pliku konfiguracyjnym nie powiodło się.

 mysqli_real_connect(): (HY000/1130): Host 'localhost' is not allowed to connect to this MariaDB server

 phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom danym przez administratora serwera MySQL."

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

komentarz 23 lipca 2019 przez Luckyluck87 Użytkownik (660 p.)
Dodam jeszcze że wcale nie otwiera mi się phpMyAdmin , tylko te błędy wyskakują , czym to może byc spowodowane to nie mam pojęcia. Wczoraj wszystko działało , a po ponownym uruchomieniu komuptera już nie działa :(
komentarz 23 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

a próbowaleś zrobić nowego usera i nadać mu full uprawnienia? Nie bawiłem się dawno mysql na xampp, ale po wpisaniu Twojego błędu w google jest masa wątków na SO i pierwzy z brzegu podaje jakieś rozwiązania, zobacz czy to może być to: https://stackoverflow.com/questions/1559955/host-xxx-xx-xxx-xxx-is-not-allowed-to-connect-to-this-mysql-server/1559992#1559992

komentarz 23 lipca 2019 przez Luckyluck87 Użytkownik (660 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Tak to prawda że jest cała masa rozwiązań w google ale jak na razie żadne nie działa... Nie mam pojęcia dlaczego zepsuł się phpMyAdmin...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 163 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 863 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2019 w C i C++ przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...