• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

oferuję serwer deweloperski - darmowy

Object Storage Arubacloud
+1 głos
600 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez gumiss88 Bywalec (2,070 p.)
edycja 23 lipca 2019 przez gumiss88
Witam, oferuje darmowe serwery deweloperskie (wirtualizacja, docker). Serwery są stawiane czasowo i sugeruję nie umieszczanie na nich aplikacji produkcyjnych :). Na serwerach mogę postawić dowolne systemy, wersje php, bazy danych, node.js itp. (czy co tam ktoś będzie potrzebował)

Dlaczego oferuję darmowe serwery? Jest to forma mojego rozwijania się i polepszania swoich umiejętności.

Po co Ci to? Dostajesz darmową przestrzeń w internecie dzięki której możesz sprawdzić jak działa Twoja aplikacja, jakie może mieć błędy. Jeżeli już masz jakąś aplikację ale chcesz coś zmienić i nie jesteś pewny/pewna czy obejdzie się to bez problemów to idealnym rozwiązaniem jest serwer deweloperski, możesz mieszać ile chcesz i sprawdzać jakby zachowała się oryginalna aplikacja :)

A co z domenę? Mogę zaproponować subdomenę w mojej własnej domenie.

W razie pytań zachęcam do kontaktu.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 23 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Co z jakimiś regulaminami? Polityka prywatności? Co w przypadku gdy ktoś włamie się na wasz serwer i wykradnie moje pliki? Jaką mam pewność że nie będziesz przeglądał moich plików ani ich rozpowszechniał?
komentarz 23 lipca 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
+1 dla tej odpowiedzi. Serwery są teraz tak tanie że szkoda gadać... wysyłać swoje pliki "gdzieś,coś bo za darmo" mija się z celem i to mocno.
komentarz 23 lipca 2019 przez gumiss88 Bywalec (2,070 p.)
Dziękuję za trafną uwagę, regulaminu jeszcze nie posiadam ale dało to mi do myślenia i na dniach. Chce się rozwijać w tym kierunku i myślę że najlepszym sposobem będzie udostępnienie komuś własnych zasobów. Nie interesują mnie pliki czy aplikacje a sama zasada działania serwera, szybkie jego przywracanie, stabilne działanie.
1
komentarz 23 lipca 2019 przez gumiss88 Bywalec (2,070 p.)

@Arkadiusz Fajdek, oczywiście są tanie serwery i nikomu nie każe umieszczać plików tu czy tam, może ktoś chce tymczasowo jakiś serwer, a nie stać go żeby jakiś zamówić i dlatego postanowiłem udostępnić swoje zasoby. Ma to na celu rozwijanie moich umiejętności, doświadczenia itp.

komentarz 23 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Nie ma co się doszukiwać dziury w całym :)

Gumis88 chce poćwiczyć sobie skille w roli administratora, itp i nie ma w tym nic złego. Wiadomo, że nikt poważnej strony na tym nie postawi, ale do nauki / testów / prób to jest ciekawe rozwiązanie.
komentarz 23 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Jeżeli mówimy o konkretnej użyteczności takiego serwera to chyba tylko serwer shellowy, bo stawianie aplikacji może być kłopotliwe, choćby z powodu zajętych standardowych portów (3306 dla mysql, 80 dla http, 443 dla https) a odblokowanie niestandardowych portów wiązałoby się z koniecznością poinformowania administratora i wklepaniu odpowiednich regułek do iptables.

@reaktywny wiem, że on raczej nie będzie przeglądał plików użytkowników, no ale jednak jakieś zabezpieczenie wypadałoby mieć :p

komentarz 23 lipca 2019 przez gumiss88 Bywalec (2,070 p.)
Mam małe serwery VPS oraz jeden dedykowany i tu problemu z portami nie będzie bo zawsze mogę odblokować albo postawić proxy

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 85 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 944 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Ramus Użytkownik (750 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...