• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie na studia?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
379 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez countdown36 Nowicjusz (120 p.)

Cześć! Jestem po liceum i maturze. wybieram się na studia informatyczne. Od dzieciństwa interesuję się komputerami, choć bardziej satysfakcjonuję mnie hardware, składanie komputerów, ładne setupy biurka to zrobiony budzik na telefon przez ze mnie, czy postawienie serwera na której jest moja strona i teamspeak z którego korzystają koledzy też mnie cieszy tak samo.

Dostałem się na Politechnikę Świętokrzyską, Politechnikę Częstochowską, Wiinom w Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Jeśli ktoś może się na temat jednej z nich wypowiedzieć to byłbym bardzo wdzięczny... albo inaczej - gdzie byś poszedł, gdybyś miał spośród tych do wyboru.

PS: Wiem. że programowania nie nauczę się na żadnych studiach i muszę znaleźć na programowanie wolny czas.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2019 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Ja bym spojrzał na to, w którym mieście łatwiej o prace bo zapewne podczas studiowania będziesz już gdzieś pracował a spośród miast, które wymieniłeś pod tym względem najlepiej wypadają chyba Katowice. Przejrzyj też syllabusy uczelni, żeby nie tracić dużo czasu na mega niepotrzebne zajęcia. Ja bym się cieszył również, gdyby było więcej "luzu" i wolnego czasu, żeby można samemu przysiąść do interesujących cię tematów ale z tym nigdy nic nie wiadomo :)
komentarz 22 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
luz masz na kazdych studiach :) nawet na takich kierunkach jak medycyna, prawo itp. jak chcesz to znajdziesz czas na rozwijanie hobby, douczanie sie itp.
komentarz 22 lipca 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
"luz masz na kazdych studiach" - nie zgadzam się
komentarz 22 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a na jakich nie masz :)?

studiowałem 5 lat budownictwo, mam wielu znajomych co kończyli różne kierunki politechniczne, w rodzinie mam siostrę po medycynie i teraz, po ładnych paru latkach po studiach z całą stanowczością stwierdzam, że na studiach czasu jest aż nadto.

Teraz, gdy człowiek jest dorosły, dzieci małe itp. to tak naprawdę tego czasu jest dużo mniej... jak nie masz rodziny na utrzymaniu, dzieci, żony, domu, pracy etatowej itp. to naprawde, masz czas :) tylko prawda jest taka, że wiele młodych osób woli ten czas zmarnotrawić niz wykorzystać jakoś sensownie...
1
komentarz 24 lipca 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
JSIM, MISMAP i wiele im podobnych. Znam ludzi, który są po olimpiadach i zarywają noce by wszystko dopiąć. Kierunek a kierunek, uczelnia a uczelnia, student a student - predyspozycje są różne - poważnie to jest dużo bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje i zbyt bardzo generalizujesz ;) Winieneś mówić "Na moich studiach miałem czasu aż nadto, mam znajomych, którzy na studiach mieli czasu aż nadto". To, że wiele ludzi marnotrawi czas nie stanowi o niczym w tym temacie. Ja osobiście uważam, że nawet gdy obecnie w okresie wakacyjnym pracuje full time, mam kilkukrotnie więcej luzu niż podczas roku akademickiego.
komentarz 24 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie do końca, ja na moich studiach owszem, miałem czas, dużo czasu udawało mi się wygospodarować i mogłem w tym czasie trochę pracować oraz rozwijać swoje umiejętności, m.in. w programowaniu. Studiowałem budownictwo 5-letnie, projektów mialem dużo, ale gdy niektórzy rozwlekali je na miesiące, ja wolałem skupić się na zrobieniu projektu w 2-3 tygodnie i mieć z głowy.

Szczerze, to o braku wolnego czasu wg mnie może mówić osoba pracująca na pełnym etacie, mająca rodzinę, dzieci, którym trzeba poświęcić czas itp., ale nie student, który ma czasu sporo :)
1
komentarz 24 lipca 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
No i wracamy do punktu wyjścia - ale fajnie, że udało się nam przedstawić swoje stanowiska, pozdrawiam ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 310 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 919 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maxiu Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 364 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jam38 Nowicjusz (200 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...