• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Który macbook na studia i czy wogóle

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,235 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez cysio99 Początkujący (290 p.)

Witam.

W październiku zaczynam studia na Politechnice Poznańskiej na kierunku teleinformatyka. Rozglądam się za jakimś laptopem i zastanawiam się nad macbookiem. Czy któryś z tych dwóch modeli dałby radę na studiach? Jestem tego świadomy, że musiałby on uciągnąć wirtualizację. Czy jeden z tych dwóch macbooków jest na tyle silny by jej podołać?

https://www.cortland.pl/apple-macbook-pro-13-2.3ghz-i5-8gb-128gb-ssd-irisplus-640-srebrny-nowy-model.html

https://www.cortland.pl/apple-macbook-pro-13-1.4ghz-8gb-128gb-ssd-iris-plus-645-srebrny-nowy-model.html

Spotkałem się z opiniami, że polskie szkoły nie są gotowe na sprzęt Apple. Czy to prawda? Czy są rzeczy, których nie byłbym w stanie zrobić bez Windowsa/Linuksa? Czy wspomniana wirtualizacja rozwiązałaby ten problem? 

 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
A czemu akurat Apple? Jest to drogi sprzęt i zwykle w jego cenie kupisz o wiele lepszy odpowiednik z Windowsem/Linuksem.

Polskie szkoły nie są gotowe na coś innego niż Windows, bo ciągle każą używać PowerPointa i Worda, który nie jest kompatybilny nawet sam ze sobą (wcześniejsze wersje), co dopiero jakbyś chciał to samo zrobić w LibreOfiice.
1
komentarz 21 lipca 2019 przez cysio99 Początkujący (290 p.)
Zawsze chciałem spróbować MacOS, a teraz byłaby okazja by to zrobić. Poza tym system od Apple zawsze wydawał mi się lepszy do spraw, nazwijmy to, szkolno-profesjonalnych. Chciałem też poznać opinię innych za którą dziękuję :)
komentarz 21 lipca 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Od Windowsa jest lepsze wszystko, jednak jego popularność sprawia, że nadal go używamy. Myślę, że główną przeszkodzą mogłyby być właśnie te wymagane programy biurowe. Jeśli chcesz spróbować, proszę - są nawet firmy informatyczne, które używają MacBooków. Jednak z tego, co zauważyłem ja, to większość programistów raczej używa Linux, przynajmniej u nas, w Polsce.
komentarz 21 lipca 2019 przez cysio99 Początkujący (290 p.)
@Eliro,abstrachując już od pomysłu z macbookiem, jakie Twoim zdaniem parametry powinien mieć dobry laptop na studia informstyczne? Myślałem nad czymś wielkości macbooka właśnie, i7 i conajmniej 4 rdzenie oraz conajmniej 16 gb ramu. Myślę, że 512 SSD by wystarczył. Co o tym sądzisz?
komentarz 21 lipca 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Radzę sobie na o wiele gorszych parametrach. Jednak nie wiem jak sprawa wyglądać będzie, gdy będziesz chciał na Macu odpalić Windowsa bądź Linuxa poprzez coś w rodzaju VirtualBox. Zawsze będzie tak, że będzie to działać znacznie gorzej.
komentarz 21 lipca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

jednak jego popularność sprawia, że nadal go używamy

Ja od lat nie mam nic wspólnego z Windowsem...

komentarz 4 sierpnia 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Programiści to specyficzna grupa. Spróbuj namówić osobę, która nie siedzi w IT, aby przesiadła się na Linuxa albo zapytaj jej co o nim myśli.
+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 21 lipca 2019 przez DragonCoder
W tej cenie kupisz ThinkPada Carbon x1 z i7, 16gb ram, touch screen. Wywal Windowsa zainstaluj linuxa i uzywaj open office.

A jak dobrze pamietam, to masz m.2 i sata wiec 2 dyski + jak wywalisz stacje dvd to wlozysz nawet i 3 dysk, na ktorym mozesz zainstalować windowsa
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Również nie wybrałbym żadnego z tych dwóch, nie jestem fanem tej marki tym bardziej że za połowę tego budżetu dostaniesz wydajniejszy model.

Lenovo ThinkBook 13s i5-8265U/16GB/256/Win10Pro IPS (Refflink)
Lenovo ThinkBook 13s i5-8265U/16GB/512/Win10Pro IPS
Połączenie modeli biznesowych Thinkpad z Ultrabookiem.

Ewentualnie biznesowy model Dell
Dell Vostro 5481 i5-8265U/16GB/256/Win10P (Refflink)
Matryca FULL HD matowa IPS lepsze katy widzenia, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy wydajny nowy procesor, solidne aluminiowe wykonanie przy tym jest lekki i poręczny, wygodna podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja, niezły czas pracy na własnym zasilaniu. 

Acer TravelMate X5 i7-8565U/16GB/512/Win10P FHD IPS (Refflink)
Również biznesowy model, obudowa slim waga poniżej 1kg.

 

komentarz 22 lipca 2019 przez cysio99 Początkujący (290 p.)
Podoba mi się ten Lenovo i Acer. Jak duża róznica jest miedzy tym i5 a i7? Bo chętniej bym chyba wybrał tego Lenovo.
komentarz 23 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Różnica między i7U a i5U jest praktycznie bardzo mała.
komentarz 23 lipca 2019 przez cysio99 Początkujący (290 p.)
A co sądzisz o tym laptopie?
https://www.komputronik.pl/product/633512/lenovo-thinkpad-e490-20n80019pb-480gb-ssd-32gb.html
Dużo dobrego czytałem o serii thinkpad i cena też dobra.
komentarz 24 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Jest to najniższa seria Lenovo thinkpad, konfiguracja nie jest zła.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 881 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 304 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 738 wizyt

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...